Na Złotym Groniu walczyli o Puchar Prezydenta

Chorzowianin 2019-01-28 | Komentarzy: 0
Śniegu i dobrej zabawy było pod dostatkiem. Na stoku w Istebnej o Puchar Prezydenta walczyło 150 osób.
Na Złotym Groniu walczyli o Puchar Prezydenta

W Istebnej rywalizowało 150 osób | fot. Adrian Ślązok

Już po raz 8 chorzowianie spotkali się w Istebnej, gdzie 26 stycznia na stoku „Złoty Groń” rywalizowali w Otwartych Zawodach w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Chorzowa.

– Są konkurencje indywidualne i rodzinnie. Przy tym wszystkim jest fajna zabawa i o to w tym chodzi – podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, nie ukrywa, że ten stok pokochało wielu narciarzy z naszego miasta. – Mamy 150 uczestników. Jak co roku zabrakło nam już wolnych miejsc. Zapisy zakończyły się w ciągu kilku dni. Niestety specyfika zawodów powoduje, że ilość zawodników musi być ograniczona – mówi.

Uczestnicy sobotniej imprezy chwalili przygotowaną trasę zjazdu. – Warunki są dobre, nie ma dziur i muld – uważa Kinga Kaszyńska. – Super się jechało – mówi Jan Krzysteczko. – Ustawiony slalom jest bardzo rytmiczny, co sprzyja osiąganiu dobrych czasów – zauważa Krzysztof Kwiecień. – Trasa jest szybka, podkręcona, były na niej dwie pułapki. Ambitnie jak na zawody rekreacyjne – uśmiecha się Bogusława Frey.

8 edycję zawodów chwaliło wielu narciarzy. – Impreza jest dobrze zorganizowana – przyznaje Tomasz Zdebik. – Dla nas jest to także rodzinne spotkanie ze znajomymi, a przy okazji pojawia się element współzawodnictwa – dodaje Michał Bociański.

W tym roku dla najlepszych zawodników, oprócz medali i dyplomów, przygotowano atrakcyjne nagrody, na które przeznaczono ponad 13 tys. zł.

Wyniki VIII Otwartych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Chorzowa.

Kategoria indywidualna

Kategoria open

Kategoria rodzinna

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.