Niewypał znaleziony przy ul. Kalusa
Najprawdopodobniej podczas prac budowlanych, odkopano pocisk wojskowy, pochodzący z okresu II wojny światowej | fot. KMP Chorzów
W środę około 18:00 dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony, że na ul. Kalusa, najprawdopodobniej podczas prac budowlanych, odkopano pocisk wojskowy, pochodzący z okresu II wojny światowej.
Do czasu przyjazdu saperów niebezpieczne znalezisko zabezpieczali chorzowscy policjanci. Na miejscu obecny był również policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego.
W okolicy ujawnienia pocisku nie było żadnego zagrożenia dla osób postronnych. Następnego dnia około godziny 8:00 niewybuch profesjonalnie zabezpieczył zespół saperski jednostki wojskowej z Gliwic.
Reklama:
Dyskusja: