Niezwykła niedziela w MDK

Chorzowianin 2019-04-10
Wolontariusze i pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie przygotowali kolejne spotkanie z cyklu „Przed świętami inaczej”. W niedzielne popołudnie, 7 kwietnia, placówkę odwiedziło kilkaset osób.
Niezwykła niedziela w MDK

Przedświąteczne imprezy w chorzowskim MDK-u (przed Bożym Narodzeniem oraz przed Wielkanocą) są okazją do dzielenia się dobrem. Każdorazowo odbywa się tutaj zbiórka pieniędzy na rzecz osób potrzebujących pomocy. W tym roku do organizatorów zwrócili się rodzice 6-letniego Wiktora Dziepaka, chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne’a, podopiecznego Fundacji „Pomóc więcej”.

Specjalnie na tę okazję nauczyciele upiekli ciasta, a podopieczni koła plastycznego przygotowali ozdoby świąteczne i ręcznie malowane, lniane torby. Wolontariusze pomagali we wspólnym wykonywaniu kurczaków z wydmuszek, zajączków z rolek i palm wielkanocnych. Dla Wiktora zatańczyły wszystkie grupy taneczne, działające w Młodzieżowym Domu Kultury. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi – było głośno, radośnie i energetycznie!

Podczas imprezy w MDK-u zebrano kwotę aż 4724 złotych. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Wiktora.

- Dziękuję wszystkim tancerzom, plastykom, wolontariuszom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, którzy włączyli się w organizację imprezy – mówi Małgorzata Grabiańska-Kosior, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie. - I dziękujemy wszystkim darczyńcom. Ostatnia puszka będzie wystawiona aż do samych Świąt Wielkanocnych przy portierni w Młodzieżowym Domu Kultury – można się jeszcze dorzucić.

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.