Nowe inwestycje w szpitalu

Chorzowianin 2019-01-08
Bardzo dobra kadra medyczna, coraz lepsze warunki socjalne oraz dbałość o poziom usług medycznych to zdecydowanie wyróżnia Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie – jeden z pięciu największych szpitali na Śląsku.
Nowe inwestycje w szpitalu

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie | fot. zsm.com.pl

Rok 2018 był okresem wielkich zmian w funkcjonowaniu ZSM. Placówka ma za sobą pierwszy rok działalności po połączeniu Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. W tym czasie wprowadzono nowe zasady finansowania ZSM oraz dostosowywania jednostek do prowadzenia wspólnej polityki lekowej, wspólnego dostosowywania systemów informatycznych oraz rozliczeniowych. Dodatkowo wprowadzono elektroniczny system wypisywania L-4 i dokumentacji medycznej.

– Pociągało to za sobą duże inwestycje w sprzęt, oprogramowanie i szkolenie personelu – mówi Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa.

Warto przy tym podkreślić, że Chorzów dysponuje potencjałem dużego podmiotu medycznego z zapleczem 588 łóżek i stawia przy tym na nieustanny rozwój. ZSM może pochwalić się m.in. wyremontowanym, nowoczesnym szpitalnym oddziałem ratunkowym, lądowiskiem dla helikopterów, transportujących pacjentów czy ultranowoczesną komorą hiperbaryczną. Pod koniec 2018 roku, w pawilonie numer 5, zakończył się gruntowny remont poradni specjalistycznej. Natomiast w pierwszym kwartale 2019 roku planowane jest otwarcie nowego pawilonu. Będzie się w nim znajdować Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz apteka. A to nie jedyne atuty tej placówki.

– Należy zwrócić też uwagę na to, że oddział Hematologiczny ZSM poprzez podpisanie umowy o współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym został oddziałem klinicznym, co bardzo podnosi rangę całego szpitala, a przede wszystkim pozwala na prowadzenie wysokospecjalistycznego leczenia i programów lekowych dostępnych tylko dla instytutów badawczych – podkreśla Mariola Roleder.

wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.