Odmłodzony Sokół

Chorzowianin 2009-07-15
Prawdziwa rewolucja w siatkarskiej drużynie z Chorzowa! Po latach zespół opuściła jego liderka Monika Konsek, która chce spróbować sił w krajowej elicie. Odeszły inne zawodniczki, a na ich miejsce pozyskano zdolne nastolatki. Jak w nowym sezonie spisywać się będzie Sokół?
Odmłodzony Sokół
To już reguła, że u chorzowskich siatkarek każdego lata dochodzi do zmian w składzie. Nie inaczej jest tym razem. Najważniejszą wiadomością na rynku transferowym jest odejście z Sokoła Moniki Konsek. 27-letnia zawodniczka uznała, że czas sprawdzić się w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w Lidze Siatkówki Kobiet. - Monika chciała w niej spróbować swoich sił, więc trudno nam było jej to utrudniać. Spędziła w Sokole prawie 10 lat i wiele dobrego dla nas zrobiła - podkreśla Przemysław Reszka, wiceprezes klubu.

Konsek, przez lata znana pod panieńskim nazwiskiem Czypiruk, była prawdziwą liderką zespołu. Często zdobywała najwięcej punktów w meczach. Od tego sezonu bronić będzie barw Gwardii Wrocław.

Skoro mowa o ubytkach, w tym sezonie nie zobaczymy w Chorzowie dwóch Patrycji: Settnik i Młodzieniewskiej. Ta pierwsza grała na pozycji libero, ale - z konieczności - pełniła także rolę rozgrywającej. Młodzieniewska (nominalna środkowa) była ostatnio rezerwową. - Obie albo znajdą sobie nowy klub, albo zrobią przerwę od siatkówki - wyjaśnia Przemysław Reszka. Klub rozstał się także z Natalią Koryzną oraz Katarzyną Furtak, które nie przebiły się do podstawowego składu.

Dwie rozgrywające

Kto zatem wzmocnił Sokoła? Działacze pozyskali kilka bardzo młodych i utalentowanych zawodniczek. Zacznijmy od rozgrywającej Agnieszki Sojki, która ma rywalizować z dużo bardziej doświadczoną, ale podatną na kontuzje Weroniką Kaczmarek. - Po doświadczeniach z poprzedniego sezonu chcieliśmy mieć dwie pełnowartościowe rozgrywające, dlatego sprowadziliśmy Agnieszkę. Ma 18 lat, znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski juniorek, w poprzednim sezonie grała w Legionovii, a wcześniej w KSZO Ostrowiec - mówi wiceprezes Sokoła.
Na pozycji libero wystąpi Karolina Zapaśnik, 19-latka pozyskana z drugiego zespołu Farmutilu Piła. Do kadry włączona zostanie także zawodniczka z zespołu kadetek Sokoła.

Z Meksyku do Chorzowa

Pozostaje pytanie: kto postara się wypełnić dziurę powstałą po odejściu Moniki Konsek? Sokół zakontraktował dwie przyjmujące. 19-letnia Katarzyna Lisiecka występowała w minionym sezonie w SMS-ie Sosnowiec. - To reprezentantka Polski juniorek. Od 16 lipca grać będzie na mistrzostwach świata w Meksyku - informuje Przemysław Reszka. Drugi nabytek na przyjęciu to 21-letnia Marta Wellna, dotychczas zawodniczka Chemika Police, siostra znanej z występów w LSK Katarzyny Wellny.

Działacze Sokoła nie planują już innych transferów. - Chyba że pozyskalibyśmy nowe środki od sponsorów - zastrzega Przemysław Reszka. W chorzowskim klubie zawsze twardo stąpali po ziemi i nie wydawali pieniędzy ponad stan. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach Sokołowi ubyło kilku rywali - właśnie z powodów ekonomicznych. - Najnowszy przykład to Piast Szczecin, który prawdopodobnie nie zgłosi się do rozgrywek I ligi - przypomina Reszka. A przecież to właśnie z Piastem Sokół przegrał w półfinale play off w minionym sezonie.

Wrócą do Milówki

Siatkarki z Chorzowa rozpoczną przygotowania do rozgrywek 31 lipca. Początkowo trenować będą (nadal pod okiem duetu: Wojciech Jaroszewski - Zdzisława Kania) na własnych obiektach, przy ul. Harcerskiej i w hali MORiS. Pod koniec sierpnia wyjadą na 10-dniowy obóz do Milówki. - W Hotelu Tycjan dziewczyny były już przed rokiem i bardzo sobie go chwaliły - dodaje nasz rozmówca. We wrześniu Sokół weźmie udział w kilku turniejach.
Ciekawi jesteśmy, jak tak mocno odmłodzony zespół spisze się w nowym sezonie. Przemysław Reszka o jedno jest spokojny. Motywacji siatkarkom nie zabraknie. - Dobieraliśmy nowe dziewczyny pod względem charakterologicznym. To są zawodniczki głodne sukcesów, a tylko takie gwarantują, że zrobimy krok do przodu - kończy wiceprezes Sokoła.

Michał Fabian

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.