Opłaci się wygrywać!

Chorzowianin 2010-02-23
Tauron Polska Energia kontynuuje współpracę z chorzowskim Ruchem. Koncern został strategicznym sponsorem „niebieskich” do końca 2010 roku! Jego różowe logo znajdzie się na koszulkach, ale... nie kosztem serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Opłaci się wygrywać!
Gdy w październiku ubiegłego roku Ruch podpisywał umowę z jedną z największych firm energetycznych w Polsce (drugi pod względem wielkości producent energii elektrycznej oraz lider jej sprzedaży), wszystkich zastanawiał krótki okres jej obowiązywania - tylko do końca 2009 roku. Minął styczeń, mijał luty, a o nowej umowie z Tauronem nie było mowy... Okazało się jednak, że obawy o trwałość mariażu Ruchu z potężnym sponsorem były niepotrzebne.

22 lutego klub pochwalił się kontynuacją współpracy sponsoringowej z Tauronem - i to do końca 2010 roku. - Obiecaliśmy, że spotkamy się ponownie i że podpiszemy nową umowę. Właśnie tak się dzieje - mówiła z dumą prezes Ruchu Katarzyna Sobstyl.

Długie negocjacje

Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR koncernu Tauron Polska Energia, wyjaśnił, dlaczego konstruowanie nowej umowy zajęło tyle czasu. - Jesteśmy spółką, w której obowiązują pewne zasady. W grudniu zapadła decyzja Rady Nadzorczej w sprawie planu sponsoringowego na rok 2010. Współpraca z Ruchem w nim się znalazła. Styczeń i połowę lutego wykorzystaliśmy na negocjacje. Zależało nam na tym, by wynegocjować maksymalnie korzystny pakiet - mówił Gniadek. - Ruch walczył o to samo - przerwała mu z uśmiechem prezes Sobstyl.

Success fee

Jakie są korzyści z umowy? Dla Ruchu - rzecz jasna finansowe, choć o kwotach na konferencji prasowej nie było mowy. Obie strony zastrzegły, że umowa ma klauzulę tajności. Wiadomo za to, że „niebieskim” opłaci się wiosną wygrywać! - Umowa jest dwuelementowa. Oprócz stałej kwoty zawiera także tzw. success fee - uściślił Paweł Gniadek.

Success fee to określona premia za osiągnięcie konkretnego miejsca w tabeli na koniec sezonu. - Dodatkowa motywacja dla naszych zawodników - cieszyła się Katarzyna Sobstyl. - Mam nadzieję, że 13 spotkań w rundzie wiosennej w wykonaniu Ruchu będzie przypominać to z Jagiellonią Białystok (wygrane 5:2 po kapitalnym meczu - przyp. red.) - dodał dyrektor Tauron PE.

Nic bez Owsiaka

Tauron także skorzysta na podpisaniu umowy. Oprócz reklamy na bandach, logo koncernu będzie znacznie lepiej wyeksponowane na koszulkach piłkarzy. Dotychczas znajdowało się ono pod sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, teraz nastąpi zamiana miejsc, a także... rozmiarów. Dominować będzie różowe logo Taurona na białym tle, a serce WOŚP znajdzie się pod nim. Osiągnięto w tej kwestii porozumienie z Jerzym Owsiakiem, szefem „Orkiestry”. - Wiedzieliśmy, że Jurek musi zostać z nami, dlatego przesłaliśmy mu projekty nowych koszulek. Zaakceptował je - podkreśliła prezes Ruchu. - Jesteśmy bardzo dumni z tego sąsiedztwa - dodał Paweł Gniadek. Padło wręcz zdanie: „jak nie będzie serca, nie będzie Taurona”.

Współpraca Ruchu z Tauronem obowiązywać ma nie tylko podczas spotkań ligowych, ale także meczów Pucharu Polski i innych wydarzeń, na przykład obchodów jubileuszu 90-lecia chorzowskiego klubu.

Tauron kładzie duży nacisk na działalność reklamową, gdyż w tym roku zamierza zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. A jeśli się promować... - To najlepiej poprzez sport. Tak wynika z badań, którymi dysponujemy - podkreślił Paweł Gniadek.

Startują w Gdyni

W dzień podpisania umowy z Tauronem „niebiescy” zaprezentowali się kibicom. Hala MORiS pękała w szwach, fani owacyjnie przywitali zespół, a zwłaszcza Andrzeja Niedzielana. Popularny „Wtorek” mógł bowiem w styczniu przejść do Polonii Warszawa, ale zdecydował się wypełnić umowę z Ruchem i pozostać na Cichej do czerwca br. „Czuj się jak w domu” i „Dziękujemy” - skandowali na jego cześć kibice Ruchu.

Już w sobotę nasz zespół wznawia rozgrywki ligowe. Na początek zagra w Gdyni z Arką, która miała w ostatnim czasie olbrzymie problemy ze znalezieniem stadionu. Ostatecznie mecz Arka - Ruch odbędzie się na... Narodowym Stadionie Rugby, ze sztuczną nawierzchnią (godz. 19.15). Znamy już także termin pierwszego spotkania na Cichej. Ruch zmierzy się z Zagłębiem Lubin w sobotę, 6 marca, o godz. 19.15.
Michał Fabian

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.