OPS zmienia siedzibę

Chorzowianin 2019-01-02 | Komentarzy: 0
W budynku przy ul. Racławickiej 19 zakończono prace adaptacyjne. Już niedługo to tam udzielana będzie pomoc społeczna mieszkańcom Chorzowa.Wkrótce chorzowianie będą obsługiwani w dużo lepszych warunkach.
OPS zmienia siedzibę

Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni adres z ul. Kruszcowej na ul. Racławicką. To tam będą przyznawane m.in. świadczenia rodzinne, dodatki mieszkaniowe, świadczenia wychowawcze (Rodzina 500 plus), wyprawki szkolne (300 plus).

Trzykondygnacyjny budynek, w którym kiedyś mieścił się hotel i sale wykładowe, przeszedł gruntowną modernizację. Wymieniono w nim m.in. wszystkie instalacje, nawiewy, okładziny ścian, płytki ścienne i posadzkowe. Cały obiekt został poddany termomodernizacji. Zamontowano w nim podjazd i windę dla osób niepełnosprawnych oraz ogniwa fotowoltaiczne. Przygotowano też pomieszczenia, w których będą mieściły się archiwa OPS. Inwestycję zrealizowano w niemal 14 miesięcy, towarzyszyły jej prace dodatkowe. Zagospodarowano nową drogę, zadbano o małą architekturę, przygotowano miejsca postojowe.

– Budynek spełnia wszelkie standardy. Jest większy, a co za tym idzie bardziej przestronny od naszej obecnej siedziby. Dzięki temu mieszkańcy będą obsługiwani w dużo lepszych warunkach, zdecydowanie poprawi się też standard lokalowy naszych pracowników – mówi Bożena Antończyk, dyrektor OPS w Chorzowie.

W nowym budynku OPS powinien rozpocząć działalność na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2019 roku. – Przed nami jeszcze sporo pracy, w tym przeniesienie dokumentów, wyposażenie biur. Logistycznie to dla nas olbrzymie wyzwanie – przyznaje dyrektor.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.