Otwarcie nowego centrum medycznego w Chorzowie.

Chorzowianin 2019-05-13
11 maja 2019 (w sobotę) nastąpiło uroczyste, oficjalne otwarcie nowej, prywatnej placówki medycznej „Centrum Medyczne Sensemed”, która mieści się w budynku przy ul. Katowickiej 21 w Chorzowie, naprzeciw Centrum Handlowego AKS, przed osiedlem 1000-lecia.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Otwarcie nowego centrum medycznego w Chorzowie.

Uroczystość uświetnił występ kwartetu CelloManiax.

W placówce przyjmują doświadczeni specjaliści. Są to m.in. neurolog, neurochirurg, okulista, dermatolog, kardiolog, nefrolog, psycholog, psychoterapeuta. Sensemed jest również ośrodkiem badań klinicznych. Ośrodek wyposażony jest w aparaturę niezbędną do codziennej pracy z pacjentami, jak również odpowiadającą na potrzeby płynące bezpośrednio z wymagań, jakie narzuca Dobra Praktyka Kliniczna. Mieści się tam także wieloprofilowa wysokospecjalistyczna pracownia USG oferująca diagnostykę dzieci i dorosłych w pełnym zakresie badań (USG przezciemieniowe głowy, jamy brzusznej, tkanek miękkich w tym diagnostykę onkologiczną, węzłów chłonnych, tarczycy, laryngologiczne. Wykonywane są pełnoprofilowe badania USG Doppler dzieci i dorosłych, USG płuc, elastografia,  diagnostyka nerwów obwodowych, badania czynnościowe oraz USG układu mięśniowego.

W CM Sensemed wykonywane są również badania elektrofizjologiczne: badanie EEG, przydatne głównie w diagnostyce padaczki oraz badanie neuro- i elektromiograficzne, niezbędne w diagnozowaniu chorób nerwowo-mięśniowych. Badania są wykonywane i oceniane przez wysoko wykwalifikowany personel posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

Centrum Medyczne powstało w wyniku coraz większego zapotrzebowania na wysokiej klasy usługi medyczne. Jak mówi pomysłodawczyni i właścicielka placówki dr n. med. specjalista neurolog Agnieszka Machowska-Majchrzak, jest to miejsce szczególne:

- Chciałam, żeby powstało miejsce wyjątkowe. Takie, w którym zarówno pacjenci, jak i pracownicy, lekarze, będą się czuli po prostu dobrze. Dlatego też do współpracy zaprosiłam znanych mi od lat, wysokiej klasy specjalistów. Chcemy, aby w tym biegnącym i krzyczącym dzisiaj świecie Centrum Medyczne Sensemed było enklawą normalności. Gdzie człowiek człowiekowi nie będzie wilkiem, a partnerem, wsparciem, ostoją, aby każdy, kto się tu znajdzie wiedział i czuł, że dbamy o siebie nawzajem. Chciałam, aby miejsce to wyróżniało się także wizualnie. Wnętrza zaprojektowaliśmy tak, aby nie kojarzyły się z typową przychodnią, a tworzyły miłą, przyjazną i spokojną atmosferę.


 


 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.