Otwarcie oddziału chirurgii dziecięcej

Chorzowianin 2019-01-23 | Komentarzy: 0
W Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana 7 zakończyła się modernizacja oddziału chirurgii dziecięcej.To właśnie tutaj trafią mali pacjenci z urazami, obrażeniami i poważnymi ranami pooparzeniowymi.
Otwarcie oddziału chirurgii dziecięcej

Mariola Roleder, zastępca prezydenta miasta i Anna Knysok, dyrektor ZSM podczas otwarcia oddziału | fot. chorzow.eu

- Największą zaletą naszego szpitala jest to, że jest on wielospecjalistyczny. To bardzo ułatwia leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków, a trzeba podkreślić, że na ten oddział trafia rocznie ponad 2500 pacjentów - wyjaśnia Mariola Roleder, zastępca prezydenta miasta.

W 8 wyremontowanych salach znajdują się 23 łóżka. Na miejscu zainstalowano także nowoczesną konsolę pielęgniarską, która pozwoli lepiej monitorować stan zdrowia małych pacjentów. Ponadto wyremontowano także gabinet diagnostyczno – zabiegowy i pomieszczenie przygotowawcze. Od podstaw wymieniono też wszystkie instalacje, a także zamontowano wydajną klimatyzację. 

- Przestronne łazienki, przytulne sale pomalowane w kolorach wybranych przez załogę tego oddziału. Dla dzieci, rodziców i personelu, to ogromna zmiana. W porównaniu do tego co było, to naprawdę: niebo a ziemia - twierdzi Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Na oddziale zainstalowano także bezpłatną, ogólnodostępną sieć Wi-Fi.

- To rozwiązanie na pewno ucieszy małych pacjentów. Dzięki temu będą mogli pozostać w stałym kontakcie z rówieśnikami, nawet podczas dłuższego leczenia - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Koszt robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 2 miliony złotych.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.