Perełka doceniona

Chorzowianin 2008-09-16
Ogólnopolski Konkurs Otwarty Modernizacja Roku 2007. Budynek Zakładu Komunalnego PGM przy ul. Sobieskiego 20 może pochwalić się najpiękniejszą elewacją. Kunszt remontu konserwatorskiego tej zabytkowej kamienicy doceniła kapituła XII edycji konkursu.
Perełka doceniona
- Nagroda jest dla nas wielką satysfakcją – cieszy się Edward Jarnańczyk, dyrektor Zakładu Komunalnego „PGM”. – Doceniono perełkę Chorzowa – dodaje. W konkursie nagrodzono przedsięwzięcia budowlane ukończone w roku 2007 i wyróżniające się szczególnymi walorami. Promuje on funkcjonalność przebudowywanych i modernizowanych budynków oraz budowli. Podkreśla nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych. Kładzie również nacisk m.in. na doskonałą jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, dbałość o architekturę i ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 600 zgłoszeń. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 115 inwestycji. O statuetkę oraz tytuł Modernizacja Roku walczono w 12 kategoriach. Chorzowska kamienica okazała się bezkonkurencyjna w kategorii elewacje i termorenowacje. – W konkursie wystartowaliśmy po raz czwarty. Jednak po raz pierwszy pochwaliliśmy się pracami przeprowadzonymi w przeciągu pięciu lat. Odnowionych elewacji mamy naprawdę dużo. To obrazuje wysiłek i starania firmy - mówi dyrektor.
Prace toczone w kamienicy przy ul. Sobieskiego na najłatwiejszych nie należały. - Do dobudowanego czwartego piętra dorobiono sztukaterię. Pod warstwami farby odkryto nieznane, zniszczone polichromie. Wszystko zostało odtworzone – opisuje E. Jarnańczyk. – Staramy się, by Chorzów był coraz piękniejszy – zaznacza Konkurs zorganizowały Targi Pomorskie Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 sierpnia w Zamku Królewskim w Warszawie.

wojz
wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.