Po zimie zadbaj o samochód

Chorzowianin 2009-03-30
Najtrudniejszy dla samochodu okres w roku - zima - już minął. Warto w tym momencie zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu. Kompleksowa wiosenna kontrola w serwisie zminimalizuje prawdopodobieństwo usterek w kolejnych miesiącach, m.in. podczas letnich wyjazdów urlopowych.
Po zimie zadbaj o samochód
Na wiosnę planujemy wizyty w serwisie ze względu na sezonową wymianę opon z zimowych na letnie oraz z uwagi na akcję serwisu zwaną potocznie „Akcja Wiosna”.

– Warto przyjrzeć się stanowi felg, zawieszenia i układu jezdnego. Ze względu na trudne warunki drogowe mogły one bowiem ucierpieć – radzi Marek Godzieszka, dyrektor ds. technicznych w firmie Auto-Boss. Dyrektor zaznacza, że w tym właśnie okresie można także dokonać kontroli geometrii zawieszenia, stanu piór wycieraczek oraz wszystkich płynów technologicznych w samochodzie. Nie można też zapomnieć o silniku i podwoziu. - Stan osłon silnika i podwozia oraz układu wydechowego często ulega obluzowaniu i naderwaniu przez bryły lodu i śniegu znajdujące się na drodze. Warto również gruntownie umyć samochód, szczególnie dotyczy to podwozia, aby pozbyć się wszelkich pozostałości soli – mówi M. Godzieszka.

Mycie i suszenie są najlepszą okazją do uzupełnienia konserwacji podwozia. - Zwróćmy uwagę na pracę sprzęgła, które mogło ucierpieć np. podczas wyjeżdżania z kopnego śniegu. Na koniec sprawdzamy dokładnie zderzaki, karoserię i jakość powłoki lakierniczej pod kątem rys, otarć oraz innych uszkodzeń mechanicznych. Warto je usunąć tym bardziej, że ubytek w lakierze może za parę miesięcy doprowadzić do korozji uszkodzonego elementu.
 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.