Początek bez medali

Chorzowianin 2008-09-16
Chorzowscy pływacy uczestniczący w igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie mają już za sobą pierwsze starty. W słynnym „Wodnym Sześcianie” na razie nie udało im się zdobyć medalu, ale okazje ku temu jeszcze przed nimi.
Początek bez medali
6 września rozpoczęła się paraolimpiada w stolicy Chin. Chorzów reprezentują na niej pływacy: Katarzyna Pawlik i Mateusz Michalski. Kasia - trzykrotna medalistka poprzednich igrzysk - w poniedziałek startowała na 100 m stylem motylkowym. Miała piąty czas eliminacji i na takim miejscu przypłynęła również w finale (czas - 1:12,99). Do brązowego medalu zabrakło 1,72 sekundy. Przed Pawlik jednak jeszcze aż pięć szans - na 50, 100 i 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem zmiennym i 100 m grzbietowym.
Pierwszy z trzech startów Mateusza Michalskiego zakończył się niepowodzeniem. W niedzielę chorzowianin wystartował na 200 m stylem zmiennym. W swoim wyścigu eliminacyjnym początkowo płynął na trzecim miejscu, ale w drugiej połowie dystansu zaczął słabnąć. W efekcie zajął piąte miejsce (na sześciu zawodników) - z czasem 3:12,83. Do zwycięzcy, Brytyjczyka, stracił prawie 25 sekund i nie zakwalifikował się do finału. To jednak było tylko przetarcie.
Na Mateusza liczyliśmy bowiem w innym wyścigu - na 100 m stylem grzbietowym. To na tym dystansie wywalczył brązowy medal na igrzyskach w Atenach. Michalski jest już po drugim starcie (płynął we wtorek). A przed nim jeszcze wyścig na 50 m stylem motylkowym.

O rezultatach naszych pływaków napiszemy szerzej w następnym numerze.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.