Podgrzewany „dywan” za 3,5 mln

Chorzowianin 2009-03-31
Oferta konsorcjum czterech firm, skupionych wokół chorzowskiego Eltransu, została wybrana jako najkorzystniejsza na wykonanie instalacji podgrzewanej murawy na stadionie przy ul. Cichej. Po zakończeniu prac „niebiescy” nie będą już musieli przeprowadzać się na Stadion Śląski.
Podgrzewany „dywan” za 3,5 mln
Komisja Przetargowa wyłoniła wykonawcę w poniedziałek, 23 marca. - Dokonaliśmy wyboru najkorzystniejszej oferty. Nie oznacza to jednak niestety ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu. Stronom przysługuje bowiem prawo wniesienia protestu - poinformowała nas w minionym tygodniu Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

Na dzień dzisiejszy przetarg wygrało konsorcjum czterech firm, skupione wokół lidera - chorzowskiego Eltransu (pozostałe to: Eltrans Instalacje Sp. z o. o. z Katowic, Sport Technik z Warszawy oraz Spring z Kielc). Ma ono wykonać instalację podgrzewanej murawy na chorzowskim stadionie za kwotę 3 405 952,09 zł brutto. Kryterium oceny oferty była cena.

W postępowaniu brały udział także dwie firmy z Warszawy: Polcourt S.A. oraz Zielona Architektura. I to właśnie im przysługiwało prawo wniesienia protestu. Miały na to czas do kolejnego poniedziałku - 30 marca - do północy. Często oprotestowywanie postępowania następuje tuż przed upływem terminu. - Praktyka pokazuje, że w innych tego typu przetargach nie obeszło się bez protestów. Jeśli i w naszym przypadku będzie podobnie, wówczas komisja rozpatrzy protest i ustosunkuje się względem niego. Albo go odrzuci i niezwłocznie przystąpi do podpisania umowy z wybraną uprzednio firmą, bądź też zmuszona będzie go uznać - tłumaczyła procedurę Alina Zawada.

Jak się okazało, obawy co do ewentualnego protestu były uzasadnione. Jedna z firm skorzystała z takiego prawa i wniosła go. Co ciekawe, faks wpłynął o godzinie 23.21... Trudno więc uciec od wrażenia, że była to celowa gra na zwłokę.
Zgodnie z procedurą, przez trzy dni od wniesienia protestu druga z firm, której oferta nie została wybrana, miała prawo przyłączyć się do niego. Później zaś protest będzie rozpatrywać zamawiający.

Bez względu na to, jak szybko uda się zakończyć przetargowe formalności, niezagrożony jest scenariusz, w którym chorzowski Ruch pierwszy mecz nowego sezonu rozegra już na Cichej. - Liga rusza pod koniec lipca. Mamy więc jeszcze pewien zapas czasowy. Zależy nam na tym, by do końca maja wykonawca zainstalował podgrzewaną murawę. Wówczas w czerwcu i lipcu trawa mogłaby się związać z podłożem - dodaje dyrektor MORiS Chorzów.
Wszystkie firmy startujące w przetargu mają doświadczenie w instalowaniu podgrzewanych muraw. Eltrans wykonywał podobną inwestycję na stadionie bytomskiej Polonii.

Po zamontowaniu podgrzewanego „dywanu” chorzowski Ruch spełniać będzie wszystkie wymogi licencyjne. W przyszłym sezonie zatem nie będzie już musiał przeprowadzać się - późną jesienią, a także zimą - na Stadion Śląski.
 
(fab)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.