Pokaż na co cię stać

Chorzowianin 2008-12-09
670 osób skorzystało z projektu „Stać mnie na więcej”, który realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej. W poniedziałek podopieczni OPS integrowali się w Starochorzowskim Domu Kultury. Podsumowanie projektu w najbliższy poniedziałek w ChCK.
Pokaż na co cię stać
Lucyna i Eugeniusz Wachowscy są długotrwale bezrobotni. Pani Lucyna w 1997 roku została zwolniona z lokalu gastronomicznego. – Szef zamykał działalność. Od tego czasu nie mogę znaleźć pracy – mówi. Dzięki projektowi „Stać mnie na więcej” chorzowskiego OPS mogła nająć się w szkole. – Pracowałam jako sprzątaczka. Nie boję się żadnej pracy. Niestety, pracodawcy wolą młodszych. Trudno w moim wieku o znalezienie pracy – przyznaje. Jej mąż jest z wykształcenia elektromonterem. Nie pracuje od siedmiu lat. – Do emerytury zostały mi cztery lata. Nikt nie chce takich jak ja – wzrusza ramionami. Do Starochorzowskiego Domu Kultury przyszli na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej. – Dobrze, że jest taka impreza. Można się trochę rozerwać – przyznaje pani Lucyna.

Podobne zaproszenie otrzymali pozostali podopieczni OPS-u, tzw. beneficjenci projektu. – To pierwsze takie spotkanie. Cieszę się, że doszło do skutku. Mam nadzieję, że będziemy się częściej spotykać w takim gronie – mówiła Bozena Antończyk, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie.
Idea spotkania jest prosta. Głównie chodzi o integrację. – Projekt skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych. Składa się z działań miękkich, czyli motywujących oraz twardych, które pomagają zdobywać konkretne umiejętności. Efektywność projektu jest bardzo duża. Już dziś mogę powiedzieć, że osiem procent osób, które wzięło w nim udział, znalazło pracę – mówi Jakub Janiak, koordynator projektu.

Podczas imprezy beneficjenci mogli skorzystać z porad doradcy zawodowego, psychologa oraz prawnika. Każdy, kto wziął udział w imprezie miał szansę wygrania cennych nagród w konkursie wiedzy na temat Unii Europejskiej. Bezrobotni mogli też uzyskać informacje na temat najbardziej aktualnych ofert pracy od pośredników pracy.

Projekt „Stać mnie na więcej” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego jest realizowany od kwietnia bieżącego roku.

Więcej o projekcie będzie można dowiedzieć się w poniedziałek, 15 grudnia podczas konferencji Dobre Praktyki, która będzie podsumowaniem projektu „Stać mnie na więcej”. Początek o godz. 10.

pam

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.