Pokaz ratownictwa na Amelungu

Chorzowianin 2019-01-25 | Komentarzy: 0
Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa organizuje akcję, której celem jest promowanie bezpiecznych postaw w czasie ferii. 30 stycznia na stawie Amelung mundurowi przedstawią zasady zachowania się na lodzie i w sytuacji, gdy lód się załamie.
Pokaz ratownictwa na Amelungu

Ćwiczenia ratownicze śląskich służb mundurowych | fot. slaska.policja.gov.pl

Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Pamiętajmy jednak, że wchodzenie na zamarzniętą taflę zawsze jest ryzykowne. W Polsce, każdej zimy, wskutek utonięcia pod lodem życie traci kilkadziesiąt osób. Większość tych zdarzeń ma miejsce w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dlatego - w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi - Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa serdecznie zaprasza do udziału w II edycji akcji: "Dej pozor co niy ujedziesz".

Celem akcji jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z zimowym wypoczynkiem. W ramach wydarzenia, które odbędzie się w środę, 30 stycznia , o godzinie 10:30 na terenie zbiornika wodnego Amelung w Chorzowie, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy przedstawią zasady zachowania się na lodzie i w sytuacji, gdy lód się załamie.

Strażacy zaprezentują specjalistyczny sprzęt stosowany do ratownictwa na oblodzonych akwenach i zademonstrują jak wykorzystać w akcji ratowniczej przedmioty codziennego użytku. Dla wszystkich uczestników pokazu organizatorzy przygotowali ulotki z dobrymi radami na bezpieczne ferie.

Policja przypomina, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom i jest różna na całym zbiorniku. Zaledwie w przeciągu doby jej grubość może się radykalnie zmienić. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.