Ponad setka dzieci śpiewała kolędy i pastorałki

Chorzowianin 2013-01-24 | Komentarzy: 0
Za sprawą Szkoły Podstawowej nr 15 z Chorzowa Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Lompy znów rozbrzmiewał kolędą.
Ponad setka dzieci śpiewała kolędy i pastorałki

17 stycznia 2013 odbyły się przesłuchania Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich. To jubileuszowa, dziesiąta już edycja konkursu. W przesłuchaniach wzięło udział około 120 uczniów chorzowskich szkół.

- Wspólne kolędowanie jest głęboko zakorzenione w śląskiej tradycji. Nasza szkoła stara się kultywować ten zwyczaj i mobilizować do śpiewu poprzez organizowanie imprezy oraz koncertu laureatów. Podczas tej edycji usłyszeliśmy różnorodne wykonania kolęd i pastorałek – od nowoczesnych aranżacji po tradycyjne. Niektórzy wykonawcy są stałymi uczestnikami tej imprezy. Jak sami mówią przyciąga ich bardziej miła atmosfera, niż chęć rywalizacji - relacjonuje ALeksandra Rabenda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15.

Organizatorzy starają się, aby w dzień przesłuchania każdy z uczniów otrzymał symboliczny upominek.

Tymczasem w niedzielę 20 stycznia w kościele św. Barbary odbył się uroczysty koncert laureatów tegorocznego konkursu połączony z gościnnym występem zespołu „Na szlaku” .

Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia rzeczowego i finansowego sponsorów, do których należą: Urząd Miasta Chorzów, Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz bez życzliwości gospodarzy obiektów, które goszczą wykonawców.

(red)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.