Poświadczył nieprawdę i wyłudził ponad 330 tys. zł.

Chorzowianin 2019-01-22 | Komentarzy: 0
Pracownik jednej z niepublicznych szkół działającej na terenie województwa śląskiego, usłyszał 98 zarzutów za poświadczenie nieprawdy. Swoim działaniem naraził chorzowski magistrat na straty w wysokości ponad 330 tys. złotych.
Poświadczył nieprawdę i wyłudził ponad 330 tys. zł.

Mundurowi z chorzowskiej komendy zajmujący się przestępczością gospodarczą zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach dotyczące wyłudzeń subwencji z Urzędu Miasta w Chorzowie. Kryminalni w 2015 r. wpadli na trop pracownika jednej ze szkół dla dorosłych, działającej na terenie województwa śląskiego, który poświadczał nieprawdę w dokumentacji. 

Jak ustalili śledczy, mężczyzna ten przez kilka lat sporządzając wykazy uczniów, dopisywał tam osoby, które nie uczyły się w tej szkole. Następnie na podstawie tych wykazów otrzymywał subwencję z chorzowskiego magistratu. Dzięki uporowi prowadzącego to postępowanie policjanta oraz nadzorującego prokuratora sprawa będzie miała finał w sądzie.

Mężczyzna usłyszał już 98 zarzutów i jak twierdzą śledczy na tym może się nie skończyć, gdyż sprawa ta ma charakter rozwojowy. Teraz o dalszym losie oszusta zadecyduje sąd, za to przestępstwo grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.