Pozytywna akcja chorzowskiej firmy

Chorzowianin 2019-04-18
Jak najlepiej przygotować się do świąt Wielkanocnych? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, jednak polecamy wziąć przykład z pracowników chorzowskiego oddziału firmy Rhenus, którzy w wolnym czasie zrobili coś dobrego dla innych.
Pozytywna akcja chorzowskiej firmy

fot. materiały pracowników firmy Rhenus

30 marca, w sobotę, pracownicy firmy Rhenus zamiast udać się na zasłużony odpoczynek, lub zająć się sprawunkami, na które nie ma czasu w tygodniu, postanowili zrobić coś niecodziennego. Pojechali do Domu Pomocy Społecznej Nadzieja w Chorzowie i zaproponowali pomoc, w odświeżeniu salonu placówki. Choć początkowo inicjatywa spotkała się z niedowierzaniem i ostrzeżeniami kierownictwa ośrodka, że na taką akcję nie ma w tej chwili środków finansowych, to prośba o wybór koloru farby przekonała dyrekcję domu pomocy społecznej, że mają przed sobą ludzi dobrej woli.

- Coś trzeba robić dobrego, żeby ludzie mieli świadomość, że nie żyje się tylko dla siebie – tak komentuje akcje pracowników Marcin Pohl, kierownik oddziału w firmie Rhenus. W wolontariat zaangażowało się 12 osób, z różnych działów i stanowisk.

- Wśród nas byli kierowcy, sprzedawcy, pracownicy hali – szybko znaleźli się chętni do zaangażowania się. - kontynuuje Marcin Pohl. - Taki jest nasz pomysł, aby raz, dwa razy do roku wychodzić poza naszą działalność biznesową i robić coś charytatywnie. Cieszymy się, że teraz przybrało to formę realnego działania, a nie tylko pomocy finansowej, gdyż taka akcja przysporzyła wszystkim dużo radości. - kończy Marcin Pohl.

Całość akcji, czyli zakupy, malowanie ścian i sprzątanie zajęło wolontariuszom około ośmiu godzin. Końcowi prac towarzyszyła salwa gromkich braw od uradowanych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Nadzieja, a także pełne satysfakcji z czynionego dobra uśmiechy pracowników firmy Rhenus.

 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.