Prawie 25.000 zł w dwóch sztabach!

Chorzowianin 2009-01-14
Optymistyczne relacje wolontariuszy wskazywały, że WOŚP ma kolejną szansę na rekordowy efekt publicznej zbiórki pieniędzy, a idea Wielkiej Orkiestry wciąż jednoczy większość Polaków wokół szczytnego celu pomocy dzieciom cierpiącym na rozmaite choroby.
Prawie 25.000 zł w dwóch sztabach!
Spokojny przebieg miał niedzielny XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie. Na ulicach naszego miasta kwestowali m.in. wolontariusze ze sztabów zarejestrowanych przy Gimnazjum nr 8 i Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3. Robert Gierek, odpowiedzialny za sztab w ZSTiO nr 3 poinformował nas w poniedziałek, że udało się zebrać 16.175,91 zł, Beata Woźniak, szefowa sztabu z Gimnazjum nr 8 poinformowała o zebraniu kwoty 8779,03 zł. Daje to w sumie wynik 24.954,94 zł, biorąc pod uwagę, że na terenie naszego miasta kwestowali także wolontariusze, którzy rejestrowali się indywidualnie i przyjezdni z miast ościennych, tegoroczny chorzowski wynik WOŚP z całą pewnością przekroczył 25 tysięcy złotych. W naszym mieście po raz kolejny nie odbyła się żadna centralna impreza związana z finałem charytatywnej akcji, ale ważnym chorzowskim akcentem przedsięwzięcia była bez wątpienia obecność w warszawskim studio WOŚP ekipy Ruchu Chorzów, którego piłkarze w tym sezonie grają z „orkiestrowym” serduszkiem na piersiach. Jerzy Owsiak podczas jednej z telewizyjnych transmisji „na żywo” przekazał na ręce prezes klubu Katarzyny Sobstyl Certyfikat Jakości WOŚP i życzył klubowi tytułu mistrzowskiego, chwalił się także koszulką Ruchu z własnym nazwiskiem i numerem 17.

Do godziny 13.00 w poniedziałek 12 stycznia na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zliczono już 32.679.758 zł. Ostateczną kwotę poznamy za kilka tygodni. Ubiegłoroczny finał zamknął się kwotą 32.147 538,63 zł. Rekord został więc pobity. XVII Finał poświęcono problematyce wczesnego wykrywania nowotworów u najmłodszych.

KrzyK

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.