Przebudowa rynku zostanie nagrodzona?

Chorzowianin 2019-04-18
Kompleksowa przebudowa przestrzeni chorzowskiego rynku została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019.
Przebudowa rynku zostanie nagrodzona?

fot. UM Chorzów

Nowy rynek jest największą, obok powstającego Muzeum Hutnictwa, inwestycją Chorzowa na przestrzeni ostatnich lat. W ramach realizacji projektu pod estakadą powstają przeszklone pawilony dla gastronomii, handlu i instytucji miejskich. Oprócz kawiarni i lokali handlowych będzie znajdował się tutaj punkt informacji turystycznej oraz miejska galeria sztuki. Nowy rynek poza pawilonami ma przyciągać dużą ilością zieleni - zasadzono 40 drzew i 3 tys. krzewów, powstaje fontanna z instalacją do videomappingu, ławki oraz mała scena. Docelowo ma to być przyjazna dla mieszkańców przestrzeń umożliwiająca organizację cyklicznych imprez kulturalnych.

Jak wielokrotnie podkreślały władze miasta, prowadzone w centrum prace budowlane są częścią szerszego planu rozwoju Chorzowa. Doinwestowanie okolic rynku, to nie tylko zwykły remont, jest to też próba wyzwolenia potencjału społecznego.

Inwestycja pochłonęła ponad 28 mln złotych z czego 6 mln pochodzi z dotacji unijnej, 3 mln z budżetu Metropolii i 1 mln z budżetu państwa. Pozostałe 18 mln to środki własne miasta.

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.