Radny pisze list do prezesa Ruchu

Chorzowianin 2013-12-12 | Komentarzy: 18
Jacek Nowak, radny Prawa i Sprawiedliwości, pyta w liście otwartym Dariusza Smagorowicza, prezesa Ruchu Chorzów S.A. o przyszłość stadionu przy Cichej 6. Przytaczamy list w całości.
Radny pisze list do prezesa Ruchu

Wizualizacja stadionu Ruchu Chorzów przygotowana przez firmę GMT

Szanowany Pan Prezes Dariusz Smagorowicz

W najbliższych dniach ja, jak również moi koledzy z Rady Miejskiej, będziemy musieli podjąć decyzję w sprawie budżetu na 2014 rok. Jedną z ważnych kwestii w tej sprawie, jest zapewnienie finansowania rozpoczęcia budowy nowego stadionu dla Ruchu. Ponieważ w ostatnim okresie pojawia się wiele sprzecznych informacji na temat Pana planów związanych z Ruchem, których nikt nie próbuje weryfikować, zwracam się bezpośrednio do Pana z prośbą o ustosunkowanie się do idei budowy stadionu dla Ruchu w miejscu i formie przewidzianej przez prezydenta Chorzowa.

Radny Ryszard Sadłoń, zarówno w trakcie spotkań kuluarowych jak i dyskusji na komisjach twierdził, że chce Pan, by Ruch grał na Stadionie Śląskim i gdy tylko pojawi się taka możliwość Ruch przeniesie swoje rozgrywki na Stadion Śląski bez względu na to, czy na Cichej powstanie nowy obiekt i jakie będzie on miał parametry. Uważa Pan też ponoć, że dla Ruchu lepiej by było, gdyby miasto zamiast zadłużać się na budowę stadionu przy ul. Cichej zwiększyło zaangażowanie finansowe w bezpośrednią działalność klubu (np. pieniądze, które rocznie trzeba by było przeznaczyć na obsługę długu zaciągniętego na budowę stadionu przeznaczyć jako środki na promocję i przekazać do klubu).

Podobne opinie, jak głoszone przez radnego Sadłonia pojawiają się w ustach wiceprzewodniczącego RM Marka Kopla, a dziś znalazłem je w wywiadzie z Jerzym Buzkiem. Pomimo, że prosiłem prezydenta Andrzeja Kotalę o zweryfikowanie tych informacji, nie podjął takich kroków, a już za kilka dni czeka nas sesja budżetowa.

Prawo i Sprawiedliwość w trakcie kampanii samorządowej deklarowało chęć modernizacji stadionu Ruchu. Wprawdzie chcieliśmy to robić w głównej mierze w oparciu o środki zewnętrzne a nie o kredyty czy emisje obligacji, ale czujemy się zobligowani wobec wyborców by dotrzymywać słowa i starać się realizować obietnice z czasu kampanii.

Jako inżynier i geolog nie próbuję oceniać ekonomicznego sensu przenoszenia rozgrywek Ruchu z Cichej na Stadion Śląski (wydaja mi się, że koszty będą większe, ale ponoć ma być łatwiej o pozyskanie sponsorów) – ta decyzja (i odpowiedzialność za nią związana) spoczywa na Panu jako na właścicielu większościowego pakietu akcji. Ale jako członek Komisji Rewizyjnej i radny odpowiedzialny za przyszły rozwój miasta bardzo proszę o jasną deklarację, czy i na jakich warunkach Ruch ma grać na stadionie przy ul. Cichej. Bo wydanie w ciągu kilku najbliższych lat około stu milionów złotych (kwoty bardzo dużej jak na budżet Chorzowa) tylko po to, by miasto miało ładny obiekt, na którym nie będą rozgrywane mecze, jest krokiem zupełnie bezsensowny.

Z poważaniem, Jacek Nowak Radny RM w Chorzowie

Reklama:

Dyskusja:

~MaTT

IP: 46.148.*.*

2013-12-12 15:24:12

Ruch powinien grać na Śląskim. Na Cichej powinna powstać baza treningowa z prawdziwego zdarzenia, gdzie zarówno pierwsza drużyna, jak i rezerwy będą miały najlepsze warunki do treningu. Weźmy przykład z wielkich klubów, np. Arsenalu Londyn. Przenieśli się z zabytkowego Highbury na The Emirates Stadium. Oprócz tego mają pod Londynem jedną z najlepszych baz treningowych na świecie. Co roku w pierwszej drużynie pojawiają się młodzi, utalentowani i dobrze przygotowani zawodnicy. Taki model powinien przyjąć także Ruch, a za parę lat będzie to najlepsza drużyna w naszym kraju.

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-12 15:52:11

KIT i nudle na uszy! Nowy stadion dla PRZYSZŁYCH pokoleń nie dla obecnego prezesa RUCHU SA... Ruch może nawet spaść i nie dostać licencji a NOWY STADION będzie ZAWSZE POTRZEBNY np dla Uczniowskiego KLUBU SPORTOWEGO RUCH CHORZÓW któremu obecnie prezesuje Mariusz Śrutwa, dla szkółki Cieślika nie dla szkółki Stadion Sląski... Przeprowadzka na ŚLĄSKI to KIT i ZNISZCZENIE KLUBU... Zaradni już dość kombinowali ze stadionem teraz liczą się fakty nie mity o tym jakim to "wielkim" piłkarzem z zasługami dla KLUBU RUCH CHORZÓW ma Wilimowski... lansowany jako WZORZEC... ale dla tych co mają UCIEKAĆ z Chorzowa i nigdy nie wracać...bo do tego miasto doprowadzono PLANOWANYM niszczeniem przemysłu na Śląsku i nie dając NIC w zamian do stanu ruiny i trawników. Chorzów to miasto ludzi HONORU nie kombinatorstwa i stać go na NAJNOWOCZEŚNIEJSZY i NAJTAŃSZY, i najtańszy w eksploatacji stadion na potrzeby POLSKIEJ ligi i KULTOWEGO klubu w Polsce. STADION im. Gerarda Cieślika musi powstać na Cichej. Panie Jacku Nowak po raz wtóry zawiódł mnie Pan... dlaczego wstrzymał Pan umowę na remont dawnego kina Pionier na centrum studenckie... gdzie ci inwestorzy do przetargu którzy włożą 5 baniek w ten zrujnowany budynek... teraz pod pretekstem "TROSKI" pyta Pan prezesa czy na obcym nie należącym ani do Pana, ani do radnych ŚLĄSKIM, ani prezesa SA stadionie lekkoatletycznym Ruch ma grac? Cudzym chcecie kupczyć aby sprzedać teren na Cichej pod hipermarket... ten numer nie przejdzie... już drugi AKS się nie powtórzy. Szanowny Panie radny Kopel czekamy na dotrzymanie obietnicy od radnych a nie na opowieści Sadłonia o Wielkim Ruchu... Wstyd... Tylko kwestia czasu na rozpoczęcie budowy i z zaRadnymi albo bez was... Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek umieścił na liście radnych p. Sadłonia ... tyle dwulicowości i krętactwa w Chorzowie jeszcze nie było... czas z tym skończyć. Teraz już nie będzie pytania p.Kotala kaj momy stadion... teraz już jest pytanie zaradni kaj momy stadion... co rok 8 listopada o tym będziemy przypominać... odpowiedź zależy od rady i jak nie tej to z CAŁKOWICIE NOWYM SKŁADZIE. Trzeba Ruchowi pomagać a Stadion Nowy to konieczność... Pozdrawiam.

~Pyjter,

IP: 109.95.*.*

2013-12-12 18:12:03

Nic dodać nic ująć,,,,

~Wiki

IP: 31.63.*.*

2013-12-12 21:10:39

A mnie w Chorzowie zupełnie wystarczy jeden nowy stadion śląski tylko niech go wreszcie skończą!

~Rafał Sudoł

IP: 89.107.*.*

2013-12-12 22:43:48

Panie Dariuszu! Nie samym stadionem Chorzowianie żyją. W ostatnim czasie A. Kotala wyciął w budżecie MZUiM-u wiele planowych inwestycji drogowych. Wybudujmy stadion a potem niech się dzieje co chce! To Pana dewiza? Mam prawo oczekiwać jako mieszkaniec, ze moja okolica będzie zadbana, że oświetlenie bedzie nowoczesne i energooszczędne, że ulica przy której mieszkam nie bedzie zapyziałą dziurą gdzie wrzucenie drugiego biegu będzie ryzykiem dla zdrowia samochodu... Panie Dariuszu, stadion musi być. Ale to przeciez nikt inny, jak Pan wskazywał, że tylu jest chętnych do budowy, że partnerstwo publiczno-prywatne itd... A teraz chcecie zadłużyć Chorzów na lata jak PO zadłużyło Polskę na dziesieciolecia, gdzie długi Gierka przy obecnych to pikuś... Dość nieodpowiedzialnym wichrzycielom chętnym wydawać cudze pieniądze! To miasto ma być nowoczesne i przyjazne nie tylko kibicom ale przede wszystkim także pozostałym mieszkancom!

~pikus4

IP: 89.74.*.*

2013-12-13 07:47:37

zupelna racja panie dariuszu szkoda tylko ze kotala troche pozno ten projekt przeprowadzil no ale przy takiej radzie miasta trudno cos przeprowadzic no ale na debacie budzetowej dzwigna rece za stadionem i beda nowe glosy w wyborach

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-13 09:57:23

P.SUDOL = demagogia = pustka. Chore rozumowanie: jak stadionu nie zrobia to bedzie pana ulica chyba deptakiem. Chora OBSTRUKCJA i jak przy remoncie ul. Galeczki... nic tylko paracie na afisz, tylko moralizatorstwo:rozliczyc, kto za tym stoi itp... albo: postawic policjanta na 24 godziny na kazdej ulicy. Za grosz obiektywizmu tylko lizusostwo aby znalazlo sie dla pana miejsce i krzeslo w radzie. Takich ludzi nigdy nie wolno wybierac bo bedzie pana glos strata dla mieszkanców i dla tego musi powstac lista do RADY z SIM - Samorzadowej Inicjatywy Mieszkanców i musimy podziekowac tym jak ORMO myslacym, w sposób malostkowy o rozwoju miasta.To Pan byl radnym jak niszczono u nas miejsca pracy i nic nie zaproponowal dla ich odbudowania... tylko cieniutkie i pod publiczke wystapienia typu krzywy chodnik, jakby nie potrafil pan sam zalatwic sprawy w odpowiednim wydziale... gdzie dorogi rowerzysto sa drogi rowerowe... TYLKO na pokaz i dla lansu sa pana uwagi... ale WOLNO panu i niech pan swoje madrosci prezentuje bo w takiej mialkiej argumentacji tak pieknie zrobiona ulic Jagiellonska, centrum przesiadkowe i nowe budownictwo samo pozwolaja ludziom wybrac pozytywny plan promocji miasta i inwestycji.Przykre jest to, ze NIC wartosciowego pan dotychczas nie zaprezentowal... czy wie pan za stadion bedzie na Cichej spacal Stadion SLASKI i Park podatkami... za trudne aby to uchwycic... PRAWDA... podatek od nieruchomosci od STADIONU - bo prowadzi dzialalnosc komercyjna koncertowa bedzie placil raty za obligacje...a podatek vat - zwrot z faktur za budowe na Cichej pokryje co najmniej 4 lata odsetki od obligacji... obligacji WCALE miasto nie musi wykupywac bo moze dokonac transakcji finansowej i inwestorzy w RUCH je wykupia... nie ma pan jakiegokolwiek pojecia o inwestycjach ale z tego IP 89107 puszczane sa dretwe osobiste przeciwko mnie pomówienia i uszczypliwosci. Jest pan smutny.. z tymi komentarzami co bylo np na zebraniach mieszkanców w których pan nie uczestniczyl. Same madrosci i troska taka specjalna troska ale o lansowanie siebie... NOWY STADION RUCHU MUSI BYC I BEDZIE i budowa zaczyna sie w 2014roku... a moze pan zlapie grabki i z sasiadami zróbi ze swojej zapyzialej ulicy cos porzadnego... jak Ci rzetelni dzialacze z Maciejkowic... INWESTOWAC jak p. USZOK a nie biadolenie... PS: Kup se pan automat, albo deskorolke to nie bedzie mial klopotów ze zmiana biegów... bo to jest istota pana problemu... Pozdrawiam.

~mieszkanka Chorzowa

IP: 159.245.*.*

2013-12-13 11:09:18

Popieram Pana. p. Dariuszu, ale takich ludzi jak p Sudoł, Kopel, Sadłoń, Otte itp., trudno przekonać ponieważ sa oni zaślepieni i zapatrzeni tylko w siebie, a interes miasta, czy jego mieszkańców jest na dalszym planie. Takich ludzi powinniśmy sie wystrzegać i podziekować im w odpowiedni sposób, a przedtem jeszcze rozliczyć z ich nieudolnej działanosci.

~Rafał Sudoł

IP: 89.107.*.*

2013-12-13 12:01:42

Panie Olejniczak... Pan ma chyba wszystkich za debili! Otóż budowa stadionu już się odbija na przysłorocznym budżecie, bo zaciągnięty kredyt trzeba spłacać. W naturze nic nie ginie. Nie rób Pan ludziom wody z mózgu. Pan mi tu jeszcze śmie czynić jakieś pouczenia? A któż jak nie Pan wszystkich ocenia, obraża, krytykuje i decyduje, kto jak i o czym ma myśleć i mówić. Kim Pan jest, że zna Pan motywy wszytskich tu piszących ludzie? Ja dla lansu, kto inny dla wyładowania emocji, jeszcze ktoś, bo mu źle w pracy poszło... Niech Pan uważnie czyta swoje wypociny a potem ocenia innych! Jakież ma Pan prawo aby przypisywać sobie decydowanie i wskazywanie moich motywów pobytu na tymże portalu? Kimże Pan jest? Bogiem? Nie jest Pan i nigdy nie bedzie w stanie wejśc w serce i duszę człowieka - tam na szczęście tacy jak Pan wstępu nie mają. Wie Pan co? Zazdrość aż kipi z Pana komentarzy że są ludzie, którym się coś udało zrobić, osiągnąć. Cóż Pan wie o mojej pracy radnego w poprzedniej kadencji... Nic, absolutnie nic! Nie będę już z Panem polemizował, bo szanuję swój czas i cierpliwość moderatorów tego serwisu. Są pożyteczniejsze rzeczy niż polemika z Panem.

~Hamulcowy

IP: 77.252.*.*

2013-12-13 12:55:16

Do pikus4, Hamulcowym budowy stadionu nie była rada, w której większość ma Wspólny Chorzów a zdecydowanie Prezydent. Jeszcze poprzedni Prezydent w 2010 roku ogłosił przetarg na koncepcję i projekt budowy nowych trybun na 18.000 widzów. Rada wcześniej uchwaliła środki na jego przebudowę t/j 60 mln zł. Zgodnie z tą uchwałą zapewnione były środki na projekt w 2011, budowę trybuny kibiców w 2012r, budowę drugiej krótkiej trybuny w 2013, budowę trybuny na przeciw głównej w 2014, budowę budynku klubowego w narożniku w 2015, budowę trybuny głównej w 2016 i budowę narożników w 2017. Do przetargu zgłosiło się kilka firm, co potwierdza realność założeń jak chodzi o koszt,ilość miejsc i etapowaniem prac. To Prezydent Kotala wpierw prawie rok roztrzygał przetarg a następnie po wykonaniu przez firmę koncepcji nowego stadionu rozwiązał umowę i rozpoczął wszystko od nowa. Dziś proponuje budowę stadionu mniejszego zamiast 18.000 - 12.000, droższego zamiast 60 mln - 96 mln, i póżniej o 3 lata

~mania/jachu-323

IP: 89.73.*.*

2013-12-13 15:34:24

Panie Olejniczak-najlatwiej krytykowac wszystko i wszystkich.a czegoz Pan dokonal w swoim zyciu ? Jak skonczyly sie Pana "biznesy"?Nie chce nic sugerowac,wydaje mi sie ,ze aktywnosc Pana zwiazana jest ze zblzajacymi sie wyborami samorzadowymi.

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-13 15:54:11

a... gdzie jest mój komentarz... refakcjo ??? Pozdrawiam

~dariusz Olejniczak

IP: 89.79.*.*

2013-12-13 16:25:14

mania/jachu323. Zrób 10% tego co mi sie udalo, to bedziesz mial/a ogromny sukces. Oczywiscie, ze juz 1 dnia po wyborach rozpoczela sie moja kampania... ale rewitalizacji Chorzowa, a jak nie to sami zrobimy narzedzie do skutecznego odnowienia Chorzowa... tj. liste i co najmniej 20 Radnych z niej bedzie RADNYMI ... i to bedzie kolejny sukces... przepraszam narzedzie do sukcesu... bo SUKCESEM bedzie wyremontowanie miasta i odbudowanie przemyslu... bo praca i podatki daja dochody i kazdemu satysfakcje z zycia... Pozdrawiam

~

IP: 93.154.*.*

2013-12-13 17:44:19

Ale medalu Olejniczakowi nie dali. Coś cienko...

~

IP: 93.154.*.*

2013-12-13 17:53:00

A w poprzednim wcieleniu był pan Napoleonem? A może teraz też czasami pan tak uważa? Megalomania...

~obserwator

IP: 46.204.*.*

2013-12-13 19:04:49

Dla Chorzowa nie jest w dzisiejszej dobie potrzebny Stadion dla "Ruchu". Dla Chorzowa sa potrzebne stanowiska pracy i mieszkania oraz całe zaplecze opieki nad starymi ludżmi.Dzisiaj w Chorzowie co roku z tego powodu ubywa ,od 1500-2000 mieszkańców,to sa fakty a z faktami się nie dyskutuje.Teoretycznie i rachunkowo Chorzów w okresie 50 lat zejdzie z wielkoscią mieszkańców prawie do zera,to jest problem a nie Stadion dla Ruchu. Popieram propozycje Pana Buzka, by Ruch grał na Stadionie Śląskim/Narodowym/.Zadłuzanie Chorzowa w obecnej dobie bedzie dyletanctwem Rajców Chorzowa.Pan Olejniczak mieni sie na stronach jako "Orędownik" uzdrowienia sytuacji Chorzowa i budowy Stadionu,znam historię życia Pana "Oredownika" i ten Pan nie ma się czym pochwalic ,na dzisiaj jak wiem jest bezrobotnym i nie ma szans na prace ze swoim harakterm i zdolnosciami.Dyskusja z tym Panem to poniżenie swej wartości.Powinien wymienić choćby jedno osiagniecie w swym dyskursie .Pisżący bynajmniej posiada srebrna i złota odznakę "zasłuzony dla rozwoju Woj Ślaskiego" i ma moralne prawo skrytykowac, dyrdymały Pana Olejniczaka.Panowie Rajcy Chorzowa nie spowodujcie najścia "tsunami zadłuzeniowego"dla naszego pieknego miasta, za to bedziecie za rok oceniani.Pozdrawiam

~Obserwator

IP: 89.73.*.*

2013-12-13 21:51:47

O jakim wy Stadionie Śląskim ludzie gadacie to jest zamknięta budowa , nie jest nawet kontynuowana. Daty oddania, koszt wynajmu, może eksperci od wysyłania Ruchu na zamkniętą budowę w tym temacie mają coś więcej do powiedzenia?

~Polityk

IP: 89.73.*.*

2013-12-13 22:57:04

Swoją drogą ten wojewoda jak i jego poprzednicy to całkiem mili ludzie bez pytania jak się okazało budują Ruchowi stadion na 55 tys za prawie 700mln,naprawdę miłość kibica do klubu nie ma ceny ;-)

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.