Salon z tradycjami

Chorzowianin 2011-09-12 | Komentarzy: 0
Romuald Żłobiński fryzjerski fach odziedziczył po ojcu. Strzyże także jego syn. A najmłodsze, czwarte pokolenie, przygląda się pracy w salonie.
Salon z tradycjami

W ramach urodzinowej promocji skorzystać można było z bezpłatnego makijażu | foto:mn

Firma prowadzona przez Żłobińskich może pochwalić się przeszło 80-letnią tradycją. – Salon przy ul. 3 Maja uruchomiony został w 1928 roku, założył go pierwszy mąż mojej mamy, który, niestety, zginął podczas wojny. Interes przejął późniejszy partner matki a mój ojciec, również fryzjer z zawodu. Wspólnie z małżonką firmę prowadzimy już od 35-lat – historię rodzinnego biznesu przytacza Romuald Żłobiński, mistrz fryzjerski.

Syn państwa Żłobińskich również poszedł w ślady rodziców i przejął po nich fach oraz pasję. – Już trzecie pokolenie doszło do głosu, a czwarte przygląda się bacznie temu co dzieje się w salonie – śmieje się Jadwiga Żłobińska, wskazując na kilkuletnie wnuczęta kręcące się po atelier. – Syn wraz z synową prowadzą pierwszy, ten historyczny salon, a my z małżonkiem postanowiliśmy spróbować czegoś nowego – wyjaśnia Jadwiga Żłobińska, oprowadzając po „Atelier Uroda” mieszczącym się przy ul. Rynek 12 w Chorzowie. – A dziś obchodzimy pierwsze urodziny – dodaje.

Wnętrze salonu robi wrażenie. Stylowe lampy oraz sofy nadają miejscu charakter francuskiego kabaretu. – Postawiliśmy na elegancję, ale z domieszką kokieterii. W naszym zamyśle salon miał być zarówno glamour, jak i stylistyką odnosić się nieco do burleski – wyjaśnia właścicielka atelier. Starania projektantów docenili klienci oraz specjaliści w branży uznając „Atelier Uroda” jednym z sześciu najatrakcyjniejszych salonów firmowanych przez markę L` Oreal w Polsce.

Wszyscy klienci, którzy w dniu pierwszych urodzin odwiedzili salon, liczyć mogli na darmowy makijaż, stylizację paznokci bądź zabiegi pielęgnacyjne. Paulina Granoszewska , wizażysta z firmy Paul Sagane, zdradziła trendy makijażowe, jakie będę obowiązywać nadchodzącej zimy. – Będą to kolory spokojne. Panie powinny postawić na odcienie szarości, śliwki, granatu. Pamiętać, aby nie używać mocno nasyconych kolorów. Oko powinno być przydymione, bardzo kobiece.

Jadwiga i Romuald Żłobińscy swoją wiedzą i doświadczeniem postanowili podzielić się z młodymi adeptami zawodu i pierwszego września uruchomili Akademię Doskonalenia Umiejętności Zawodowych „Romuald”. – Zapraszamy młode, zdolne, kreatywne osoby, które będą chciały na bazie naszych kompetencji, osiągnąć wysoką jakość swoich umiejętności zawodowych, a w przyszłości być może dołączyć do naszego teamu – wyjaśnia Romulad Żłobiński, zdobywca, m.in. tytułu Rzemieślnika Roku 2010. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.