Sklepy, kawiarnia albo jeszcze coś? Miasto czeka na oferty

Chorzowianin 2019-02-21 | Komentarzy: 0
Już wkrótce dowiemy się jak zostanie zagospodarowana nowopowstała przestrzeń w centrum Chorzowa. W tym tygodniu mija termin składania ofert.
Sklepy, kawiarnia albo jeszcze coś? Miasto czeka na oferty

Od kilkunastu miesięcy obserwujemy prace budowlane na terenie chorzowskiego Rynku. W pierwszym etapie oddane do użytku zostało nowe centrum przesiadkowe. Dalsza część działań objęła przestrzeń przed ratuszem, gdzie pojawią się nowe ławki, fontanna, drzewa i krzewy. Równolegle pod estakadą powstają nowoczesne pawilony, które wkrótce zostaną oddane do użytku. Remont jest gruntowny, obejmuje prawie cały obszar rynku, a całość inwestycji szacuje się na kwotę około 25 milionów złotych.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na zagospodarowanie pawilonów, a na ofertę składają się trzy lokale. Największy ma ponad 170 metrów kwadratowych powierzchni oraz miejsce na ogródek. Pozostałe dwa są mniejsze, ale również swoją powierzchnią przekraczają 100 metrów kwadratowych.

W konkursie na przetarg poza kwotą czynszu ważną rolę będzie odgrywała zaproponowana przez przedsiębiorców koncepcja prowadzenia lokalu. Termin składania ofert mija 28 lutego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki przetargu, aby dowiedzieć się, co nowego zaoferuje nam nowoczesna przestrzeń w sercu naszego miasta.

(ms)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.