Śląska Liga Mistrzów po raz trzeci. Start i finał w Chorzowie

Chorzowianin 2019-03-27 | Komentarzy: 0
28 marca rusza trzecia edycja rozgrywek dla najlepszych ekip z lig środowiskowych. W tym roku w Ślaskiej Lidze Mistrzów zagrają nie cztery, a aż sześć drużyn. Z debiutantami z Katowic i Sosnowca zmierzy się przedstawiciel Chorzowa i obrońca trofeum - Irex Gaz.
Śląska Liga Mistrzów po raz trzeci. Start i finał w Chorzowie

Fot. Chorzowianin.pl

ŚLM została powołana do życia w 2017 r., z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, który zaprosił do współpracy organizatorów lig futsalu z Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej i Bytomia.

Finał pierwszej edycji odbył się w hali MORiS, a triumfatorem został Irex Gaz Chorzów, który w dramatycznym finale pokonał Hunger Bud Siemianowice 6:5 po dogrywce. Rok później mecz o puchar odbył się w Rudzie Śląskiej. Irex Gaz obronił trofeum, gromiąc inny zespół z Chorzowa Budoserwis 5:0.

W trzeciej edycji do ŚLM dołączają najlepsze zespoły z lig w Katowicach (ATN Soccer Team) oraz Sosnowca (Zagłębie). I to właśnie one będą grupowymi rywalami Irex Gazu (gr. B). Natomiast w grupie A zagrają: Zyzgak Ruda Śląska, Arbiter Bytom oraz Abex Rekreacja Siemianowice Śląskie.

W grupie każda drużyna rozegrają dwa mecze - jeden u siebie i jeden na wyjeździe. Inauguracja ŚLM 2019 odbędzie się w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. W czwartek (28.03., godz. 19.30) Irex Gaz podejmie ATN Soccer Team Katowice. Następnie czekać go będzie wyjazd do Sosnowca.

Wiadomo już także, że Chorzów - po raz drugi - będzie gospodarzem turnieju finałowego ŚLM. 18 kwietnia w hali MORiS zobaczymy najpierw rywalizację o miejsce piąte, później o trzecie, zaś na sam koniec wielki finał.

Śląska Ligi Mistrzów w futsalu 2019 - terminarz
Grupa A

3 kwietnia: Arbiter Bytom - Abex Rekreacja Siemianowice Śl.
5 kwietnia: Zygzak Ruda Śl. - Arbiter Bytom
11 kwietnia: Abex Rekreacja Siemianowice Śl. - Zygzak Ruda Śląska

Grupa B
28 marca (godz. 19:30): Irex Gaz Chorzów
- ATN Soccer Team Katowice
2 kwietnia (godz. 20): ATN Soccer Team Katowice - Zagłębie Sosnowiec
Termin do ustalenia: Zagłębie Sosnowiec - Irex Gaz Chorzów

Turniej finałowy - 18 kwietnia, hala MORiS
Godz. 19.00 - mecz o 5. miejsce
(z udziałem zespołów, które zajmą 3. miejsce w grupach)
Godz. 20.00 - mecz o 3. miejsce (z udziałem zespołów, które zajmą 2. miejsce w grupach)
Godz. 21.00 - finał (z udziałem zwycięzców grup)

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.