ŚLM: Sosnowiec i Siemianowice zagrają w finale. A mistrz ChLF...

Chorzowianin 2019-04-16 | Komentarzy: 0
Debiutujące w rozgrywkach Śląskiej Ligi Mistrzów w futsalu Zagłębie Sosnowiec oraz mistrz Siemianowic Śląskich Abex Rekreacja zmierzą się w czwartkowym (18.04.) finale w hali MORiS. Niespodzianką in minus jest postawa Irex Gazu. Mistrz ChLF powalczy jedynie o piąte miejsce.
ŚLM: Sosnowiec i Siemianowice zagrają w finale. A mistrz ChLF...

W tym roku Irex Gaz (na pierwszym planie Piotr Lokwenc) nie zdobędzie pucharu. Mistrz Chorzowa zagra o 5. miejsce w ŚLM | Fot. Chorzowianin.pl

Irex Gaz triumfował w dwóch pierwszych edycjach Śląskiej Ligi Mistrzów - w 2017 r. (finał odbywał się w Chorzowie) i w 2018 r. (w Rudzie Śląskiej). Najlepszy zespół naszego miasta stanął przed szansą na zdobycie trofeum na własność - w przypadku trzeciego zwycięstwa w ŚLM.

Tym razem jednak chorzowianie nie stanęli na wysokości zadania. Już w pierwszym meczu - u siebie, z reprezentującym Katowice ATN Soccer Team - stracili punkty, remisując 2:2. Później ATN uległ Zagłębiu Sosnowiec 2:4 i stało się jasne, że jeśli Irex Gaz chce wystąpić w finale, musi wygrać w Sosnowcu.

Po 20 minutach - i golu Daniela Langnera - chorzowianie remisowali 1:1, ale druga połowa nie potoczyła się po ich myśli. Zagłębie strzeliło aż cztery gole, Irex Gaz nie odpowiedział ani razu. Debiutujący w ŚLM sosnowiczanie awansowali do finału, w którym ich rywalem będzie najlepsza ekipa Siemianowic Śląskich - Abex Rekreacja.

Natomiast chorzowianie zagrają tylko o piąte miejsce - z najsłabszym zespołem grupy A, Arbitrem Bytom. Turniej finałowy ŚLM odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia, w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Poniżej zamieściliśmy dotychczasowe wyniki i terminarz.

Śląska Ligi Mistrzów w futsalu 2019

Grupa A

Arbiter Bytom - Abex Rekreacja Siemianowice Śl. 2:7
Zygzak Ruda Śląska - Arbiter Bytom 10:2
Abex Rekreacja Siemianowice Śl. - Zygzak Ruda Śląska 10:3
Kolejność: 1. Abex (6 pkt.), 2. Zygzak (3), 3. Arbiter (0).

Grupa B
Irex Gaz Chorzów - ATN Soccer Team Katowice 2:2
ATN Soccer Team Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:4
Zagłębie Sosnowiec - Irex Gaz Chorzów 5:1
Kolejność: 1. Zagłębie (6 pkt.), 2, ATN (1), 3. Irex Gaz (1).

Turniej finałowy - 18 kwietnia, hala MORiS, ul. Dąbrowskiego 113
Godz. 19.00 - mecz o 5. miejsce: Arbiter Bytom - Irex Gaz Chorzów
Godz. 20.00 - mecz o 3. miejsce: Zygzak Ruda Śląska - ATN Soccer Katowice
Godz. 21.00 - finał: Abex Rekreacja Siemianowice Śl. - Zagłębie Sosnowiec

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.