ŚLM. Tylko remis obrońcy trofeum

Chorzowianin 2019-03-29 | Komentarzy: 0
28 marca rozpoczęła się trzecia edycja Śląskiej Ligi Mistrzów w futsalu. Dwukrotny triumfator imprezy Irex Gaz Chorzów niespodziewanie zremisował z ATN Soccer Teamem - debiutantem reprezentującym Katowice.
ŚLM. Tylko remis obrońcy trofeum

Fragment finału Śląskiej Ligi Mistrzów 2017. W tym roku turniej finałowy ponownie rozegrany zostanie w hali MORiS | Fot. Chorzowianin.pl

W pierwszych dwóch latach w ŚLM brały udział cztery zespoły - najlepsze ekipy lig w Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Bytomiu i Rudzie Śląskiej. Do trzeciej edycji zaproszone zostały także czołowe drużyny z Katowic i Sosnowca.

Czytaj także: Śląska Liga Mistrzów po raz trzeci. Start i finał w Chorzowie

W wyniku losowania debiutanci - ATN Soccer Team Katowice i Zagłębie Sosnowiec - trafili do grupy B, w której znalazł się także Irex Gaz Chorzów, dwukrotny zdobywca trofeum. Mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu przystąpił do ŚLM 2019 z zamiarem wywalczenia pucharu na własność (zgodnie z regulaminem stanie się tak po trzecim zwycięstwie w rozgrywkach), ale już w pierwszym meczu doszło do niespodzianki.

Tak bowiem należy traktować remis chorzowian na własnym obiekcie (w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego) z ekipą z Katowic. ATN Soccer Team prowadził po 20 minutach 1:0 po golu Marcina Chroboka. Po przerwie Irex Gaz trafił dwukrotnie (Adrian Stachański, Daniel Langner) i wydawało się, że zainkasuje trzy punkty.

Jednak w końcówce ekipa z Katowic (w której występuje kilku zawodników znanych z rozgrywek ChLF) doprowadziła do stanu 2:2. Ponownie trafił Chrobok.

2 kwietnia dojdzie do kolejnego spotkania w gr. B - ATN podejmie Zagłębie. Na koniec zaś Irex Gaz pojedzie do Sosnowca i - chcąc myśleć o wygraniu grupy - prawdopodobnie będzie musiał pokonać Zagłębie.

Przypomnijmy, że turniej finałowy ŚLM 2019 rozegrany zostanie 18 kwietnia w hali MORiS. Najpierw rozegrane zostaną mecze o piąte i trzecie miejsce, a na koniec wielki finał.

Śląska Liga Mistrzów 2019 - gr. B
Irex Gaz Chorzów - ATN Soccer Team 2:2 (0:1)
Bramki:
Adrian Stachański, Daniel Langner - Marcin Chrobok 2.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.