Smakowici laureaci

Chorzowianin 2008-11-10
„Chorzowskie Smaki 2008”. Restauracje „Chopin” i „Łania” oraz Cafe „Milano” to laureaci konkursu. Nagrodzone dania otrzymały tytuł „Potrawy Roku 2008”.
Smakowici laureaci

To już druga edycja konkursu zorganizowanego przez Wydział Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Chorzów. W tym roku swoje potrawy zgłosiło trzynastu restauratorów. Konkurs trwał od kwietnia do końca października. Laureatów poznaliśmy 6 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury. Uroczystość połączono z projekcją filmu „Tylko Marta” w reż. Sandra Nettelbeck. Tytuł „Potrawy Roku” przyznano w trzech kategoriach: potrawa wykwintna – restauracja „Chopin”, stek z piekła rodem nakrywany papryczkami na winogronowych ziemniakach w asyście grillowanej cukinii; potrawa tradycyjna – restauracja „Łania”, rosół domowy z pulpetami cielęcymi i groszkiem zielonym, żeberka pieczone po staropolsku, panszkraut; deser - Cafe „Milano”, lodowy „Puchar Obfitości”.

Wyróżnienia otrzymały: restauracja „Bryka”, za wspaniały barszcz czerwony z uszkami, Pierogarnia „Pod Beczką”, za najwyższej jakości, prawdziwe pierogi, restauracja „Champion”, za świetnie przygotowany, tradycyjny obiad śląski.

- Zwracaliśmy uwagę na walory smakowe i sposób podania potrawy. Preferowaliśmy potrawy nowe w menu lokalu. Wybór nie był łatwy. Każdy z uczestników konkursu starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Uważam, że konkurs spełnił swoje zadanie. Uczestnicy reprezentowali szereg ciekawych pomysłów przyczyniając się do urozmaicenia oferty gastronomicznej miasta – mówi Mariusz Tracz, naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej w chorzowskim Urzędzie Miasta, członek komisji konkursowej.

Oprócz naczelnika w komisji zasiedli: Urszula Wieligdzień, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych, Marian Salwiczek, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych, Klaudiusz Sevkovic, chorzowski radny.

Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem zastępcy prezydenta miasta ds. gospodarczych. W przyszłym roku, według zapewnień organizatorów, odbędzie się trzecia edycja „Chorzowskich Smaków”.

O miano „Potrawy Roku 2008” rywalizowały:

- restauracja „Bryka”, ul. Wolności 4

- restauracja „Champion”, WPKiW al. Dojazdowa 4

- restauracja „Chopin”, ul. Wolności 1/1

- restauracja „Kasyno Batory”, ul. St. Batorego 35

- restauracja „Łania”, WPKiW al. Łani 1

- Restauracja „Pod Dzwonem”, ul. Sobieskiego 6

- „Layt Pub Faraon”, ul. 3 Maja 94

- Pizzeria „L'Angolo”, ul. Młodzieżowa 21

- Pizzeria „Al Dente”, ul. Hajducka 10

- Bar „U Mirka”, ul. Mielęckiego 9A

- Pierogarnia „Pod Beczką”, ul. Rynek 7

- Cafe „Milano”, ul. Rynek 11

- Cukiernia „Wspomnienie z Wenecji”, C.H. AKS ul. Parkowa 20

 

wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.