Reklama: Partnerzy:


Stworzyli pomnik sterowany smartfonem

Chorzowianin 2018-05-30 | Komentarzy: 0
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie i Friedrich – Dessauer – Schule w niemieckim Limburgu uczestniczą w projekcie Monument of Friendship - Pomnik Przyjaźni.
Stworzyli pomnik sterowany smartfonem

W projekcie uczestniczą uczniowie z Chorzowa i Limburga | fot. materiały ZSTiO nr 3

W projekcie uczestniczy grupa około 50 uczniów i nauczycieli z Niemiec i Polski. Jednym z jego zadań było przygotowanie pomnika przedstawiającego dwie postaci, podające sobie dłonie na znak przyjaźni. Monument zbudowany ze stali, wyposażony w silnik elektryczny, napędzany energią słoneczną, sterowany smartfonem ma symbolizować połączenie przeszłości z przyszłością, a także tradycji z nowoczesnością.

W ramach projektu, pod koniec ubiegłego roku, Chorzów gościł uczniów i nauczycieli z Limburga. Opracowano wtedy szczegółowy projekt pomnika i ustalono zadania do wykonania. W maju grupa uczniów z naszego miasta wraz z nauczycielami udała się z rewizytą do Niemiec. Na miejscu ustalono ostatnie szczegóły związane z otwarciem i uruchomieniem pomnika. Nie zabrakło też czasu na wycieczki i wizyty w okolicznych firmach.

Uroczystego odsłonięcia i uruchomienia Pomnika Przyjaźni dokonano przed ratuszem w Limburgu. A uczniowie z Polski i Niemiec otrzymali dokumenty Europass potwierdzające kompetencje nabyte w projekcie.

- Głównymi celami projektu było rozwinięcie kompetencji językowych uczestników, podniesienie szans na globalnym rynku pracy, jak również podwyższenie gotowości do mobilności w zjednoczonej Europie. Nasza rola w projekcie polegała na stworzeniu aplikacji internetowej oraz zainstalowaniu inteligentnego sterowania pomnikiem, tak, aby z każdego miejsca na Ziemi można było go uruchomić i obejrzeć na żywo jego działanie – podsumowuje Krystian Biadacz, dyrektor ZSTiO nr 3.

Międzynarodowy projekt Monument of Friendship jest realizowany w roku szkolnym 2017/2018 w ramach programu Erasmus+ na lata 2014 – 2020, działanie:Program Partnerstwa strategiczne, Akcja Partnerstwa strategiczne współpraca szkół.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.