Światełko pokoju trafiło do Chorzowa

Chorzowianin 2012-12-24 | Komentarzy: 0
Ogień zapalony w Grocie Narodzenia jest już w Chorzowie. Podczas 29. sesji Rady Miasta ogień wnieśli harcerze Hufca Chorzów.
Światełko pokoju trafiło do Chorzowa

Światelko pokoju trafiło do redakcji portalu i pisma Chorzowianin.pl. Z rąk harcerzy odbiera je Waldemar Kosior, redaktor naczelny.

W odczytanym przesłaniu harcerze napisali:

"Prosimy o przyjęcie z naszych rąk Betlejemskiego Światła Pokoju. Jak co roku staramy się, by ten wyjątkowy płomień dotarł do wszystkich tych, którzy na niego czekają. W tym roku nasza służba przebiega pod hasłem: "Odważ się być dobrym" (...) Dzielimy się więc Ogniem z Betlejem, licząc że idea ta obejmie nie tylko środowiska harcerskie, ale również wszystkich tych, którzy przyjmą pod swój dach Betlejemskie Światło Pokoju”.

Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło też do chorzowskich kościołów, szpitali i domów kultury.

Coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Światelko tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Dzięki udziałowi w akcji skautów, może ona objąć niemal całą Europę.

Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Na Śląsku wszystkim chorągwiom światełko przekazywane jest w Piekarach Śląskich.
(p)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.