Święto Miasta. Nie przegap zbliżających się wydarzeń

Chorzowianin 2019-05-30
Jak co roku z okazji Święta Miasta na chorzowian czeka sporo atrakcji. Obchody będą odbywały się w wielu miejscach. Mieszkańcy bawić się będą min.: pod Szybem Prezydent, w Górnośląskim Muzeum Etnograficznym, a także na ulicy Wolności.
Święto Miasta. Nie przegap zbliżających się wydarzeń

fot. UM Chorzów

Na 1 i 2 czerwca zaplanowano jak co roku imprezę rekonstrukcyjną w chorzowskim Skansenie pod nazwą „Z orężem przez wieki”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać grupy odtwarzające zachowanie, ubiór i codzienne czynności ludzi z różnych okresów historycznych – od słowiańskich wojów, po współczesnych żołnierzy. W programie znajdą się pokazy walk, warsztaty, konkursy i występy estradowe. Szczegółowy program i harmonogram wydarzenia dostępny jest tutaj

Świętu Miasta towarzyszyć będzie organizowana w całym województwie Industriada. Chorzowska odsłona tej imprezy będzie miała miejsce 8 czerwca pod Szybem Prezydent. Na gości czekać będzie piknik, jarmark i pokazy kulinarne. W tym samym miejscu chorzowianie – a także mieszkańcy ościennych miast – spotkają się 14 czerwca. Zaprezentują się grupy twórcze z domów kultury, a następnie: Agata Sobocińska (godz.19.00), Sarsa (godz. 20.15) oraz zespół Blue Cafe (godz. 21.00).

15 czerwca na ulicy Wolności i ulicy Jagiellońskiej rozbrzmiewać będzie muzyka w ramach festiwalu animacji SAMOVOLKA. Będą akcje performatywne, pokazy taneczne, teatr uliczny, animacje i warsztaty plastyczne. Przy budynku poczty, od godz. 18.00, zaprezentują się O.S.T.R. , OTSOCHODZI, GRUBSON. Tego samego dnia organizacje pozarządowe będą miały swoje stoiska przy ul. Sienkiewicza, gdzie będą prezentowały swoją działalność.

16 czerwca na swój spektakl pt. „Rajzentasza” zaprasza Teatr „Reduta Śląska”. Przedstawienie rozpocznie się na małej scenie Teatru Rozrywki o godz. 18.00.

Na zakończenie obchodów Święta Miasta, 23 czerwca o godz. 11.00, w kościele św. Marii Magdaleny odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta z okazji upamiętnienia historycznych wydarzeń związanych z powstaniem Chorzowa.

- Święto Miasta to doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców do dobrej zabawy, rodzinnych spotkań oraz integracji. Przygotowaliśmy ciekawy i urozmaicony program – jestem przekonany, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Bądźmy razem! - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.