Szczupak na święta? Czemu nie

Chorzowianin 2011-12-06 | Komentarzy: 0
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W Polsce są to święta bardzo rodzinne, z którymi wiąże się jednak wiele przygotowań kulinarnych.
Szczupak na święta? Czemu nie
W przygotowaniu wigilijnych i świątecznych potraw z pewnością pomogą przepisy przygotowane przez kucharzy Knorr. Na stronie www.przepisy.pl znajdziesz wiele sposobów na przygotowanie typowych i regionalnych dań świątecznych. Możesz je również pobrać dzięki dostępnej tam aplikacji mobilnej.  

Podczas wieczerzy wigilijnej jedną z głównych ról na stole odgrywają zupy: postny barszcz czerwony z uszkami albo wigilijna zupa grzybowa z łazankami. Wielu z nas nie wyobraża sobie również Wigilii bez pierogów z kapustą i grzybami.

Tradycyjnie polską świąteczną rybą jest oczywiście karp w różnych postaciach, jednak nie każdy z nas jest jego miłośnikiem, dlatego aby zaspokoić także inne gusta, a jednocześnie zadziwić naszych gości możemy zaserwować np. szczupaka w białym sosie. Na wielu polskich stołach w święta pojawia się również śledź przygotowany na różne sposoby, np. śledź z cebulką w oleju.

Pierwszy Dzień Świąt to czas rodzinnych odwiedzin i spotkań. Jeśli w tym roku to do nas na świąteczny obiad przybędzie cała rodzina, zaskoczmy ich i zaproponujmy peklowaną szynkę pieczoną w cieście, natomiast wielbicielom bardziej tradycyjnych potraw zaserwujmy aromatyczny schab faszerowany ziołami.

Tak wygląda wieczerza wigilijna i świąteczny obiad w większości domów Polski centralnej. Są jednak regiony, w których tradycja przewiduje zupełnie inne potrawy. Jak przygotować kresowe, góralskie, śląskie czy typowe dla Pomorza i Wielkopolski wigilijne potrawy i świąteczne dania podpowiada szef kuchni Knorr – wszystkie receptury znajdziesz na stronie www.przepisy.pl

Powyższe smakołyki z pewnością sprawią, że tegoroczne Święta będą Twoim wielkim sukcesem kulinarnym!
Wszystkie przepisy na tradycyjne i regionalne potrawy wigilijne i świąteczne, oraz wiele innych, znajdziesz na www.przepisy.pl

Kulinarne inspiracje znajdziesz również na naszym profilu na Facebook’u www.facebook.com/przepisypl
Wolisz przepisy w wersji video? Szukaj ich na profilu „Co dziś na obiad” na You Tube www.youtube.com/user/codzisnaobiad

Świąteczne przepisy Knorra:
Barszcz postny z uszkami
Wigilijna zupa grzybowa z łazankami
Pierogi z kapustą i grzybami
Karp wigilijny

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.