Ta pielgrzymka ma niepowtarzalny klimat

Chorzowianin 2015-09-02 | Komentarzy: 0
Z kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej 26 sierpnia br. wyruszyła 39 Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzięło w niej udział 77 pątników z parafii chorzowskiego dekanatu. Do grupy dołączyli pielgrzymi z okolicznych miast.
Ta pielgrzymka ma niepowtarzalny klimat

Pielgrzymkę prowadzili ks. Wojciech Solik - wikary z parafii św. Jadwigi, ks. Bartłomiej Szymczak - wikary z parafii pw. św. Antoniego oraz ks. Bartłomiej Jarczok, neoprezbiter. Najmłodszym pielgrzymem był półtoraroczny Sebastian.

Monika Famuła dokładnie nie pamięta, który raz już idzie. Szła na pewno ponad dwadzieścia razy. Nawet gdy mieszkała w Rudzie Śląskiej, była wierna chorzowskim pielgrzymkom. W tym roku pełniła odpowiedzialną funkcję. Razem z synem Tomkiem kierowała ruchem samochodów przejeżdżających obok. W pomarańczowej kamizelce z lizakiem zawsze w biegu kilkadziesiąt metrów przed grupą pielgrzymkową pilnowała jej bezpieczeństwa. Tomek robił to samo na końcu grupy.

Jacek nie pamięta, który już raz idzie w chorzowskiej pielgrzymce. - Chodziłem z różnymi grupami pielgrzymkowymi. Kilka razy pielgrzymowałem z Warszawy na Jasną Górę, szedłem ze słowacką pielgrzymką. Sześć razy byłem na pielgrzymce z Kętrzyna do Ostrej Bramy. Pielgrzymka chorzowska ma niepowtarzalny urok i charyzmat - podkreśla.

Na Jasną Górę chorzowska pielgrzymka dotarła 28 sierpnia, wieczorem. Następnego dnia autobusem z parafii św. Jadwigi, wraz z ks. proboszczem Emanuelem Pietrygą, przyjechali na miejsce chorzowianie, którzy nie mogli iść pieszo ze względu na zdrowie bądź obowiązki zawodowe.

Przybyli również przedstawiciele władz miasta i posłanka na Sejm RP Maria Nowak. Jasnogórskie czuwanie modlitewne rozpoczęto drogą krzyżową na wałach. Następnie, w kaplicy Matki Bożej odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji naszego miasta.

Tekst i zdjęcia: Jan Mieńciuk

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.