Reklama: Partnerzy:


Ta szkoła zagwarantuje uczniom zatrudnienie w kopalni

Chorzowianin 2018-06-01 | Komentarzy: 0
Sylwia Tkocz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie podpisała porozumienie z Polską Grupą Górniczą. W ramach umowy, absolwenci ZST nr 1 już od przyszłego roku szkolnego mają mieć zagwarantowane zatrudnienie w kopalni.
Ta szkoła zagwarantuje uczniom zatrudnienie w kopalni

planie lekcji uczniów klas górniczych znajduje się między innymi przedmiot: maszyny i urządzania górnicze. | fot. ZST nr 1

Łącznie pracę zagwarantowano ponad trzydziestu uczniom. 16 z nich może liczyć na stanowisko technika górnictwa podziemnego, a 15 na pracę w zawodzie górnika eksploatacji podziemnej. 

– To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów, a także dla tych, którzy myślą o związaniu swojej kariery zawodowej z górnictwem – zapewnia Sylwia Tkocz, dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych nr 1.

ZST nr 1 w Chorzowie to szkoła z górniczymi tradycjami. Jej uczniowie zdobywają zawód pod okiem specjalistów pracujących w kopalniach. Zajęcia praktyczne odbywają się w KWK Wujek. W planie lekcji uczniów klas górniczych znajdują się przedmioty takie jak: eksploatacja podziemna złóż, podstawy geologii i górnictwa, maszyny i urządzania górnicze oraz przepisy prawa i bhp w górnictwie.

– Zapraszamy wszystkich chętnych na kierunki technik górnictwa podziemnego oraz górnik eksploatacji podziemnej. Rekrutacja trwa do 18 czerwca – pzypomina S. Tkocz.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.