Teraz sprawdzisz, czy możesz jechać

Chorzowianin 2018-08-10 | Komentarzy: 0
W Komisariacie Policji II w Chorzowie znajduje się ogólnodostępny alkomat. Każdy, kto będzie miał wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą lub pracować, może samodzielnie zbadać swój stan trzeźwości.
Teraz sprawdzisz, czy możesz jechać

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego. Gwarantuje to precyzję pomiaru oraz stabilność działania urządzenia. O kolejnych krokach wykonywania pomiaru informują informacje tekstowe, wyświetlane na ekranie LCD. Jako ustnik w trakcie badania wykorzystywane są jednorazowe słomki.

– Wynik pomiaru wyświetlany jest na wyświetlaczu urządzenia. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyświetlania na jego ekranie zdjęć, filmów lub komunikatów, które mogą zostać w przyszłości wykorzystywane do informowania o planowanych akcjach drogowych i innych inicjatywach profilaktycznych – opowiada asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy chorzowskiej policji.

Każdy, kto ma wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą samochodu lub podjąć czynności zawodowe i chciałby skontrolować stan trzeźwości, może samodzielnie wykonać badanie. Alkomat sfinansowany został z budżetu Wydziału Polityki Zdrowotnej Urzędu Miasta w Chorzowie. Badanie nim jest bezpłatne.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.