Tour de Pologne znów w Chorzowie. Dwa etapy i premia

Chorzowianin 2019-04-11 | Komentarzy: 0
W czwartek zaprezentowana została trasa 76. Tour de Pologne. Po raz piąty z rzędu największy w Polsce wyścig kolarski zawita do Chorzowa. Nowością będzie premia specjalna w naszym mieście.
Tour de Pologne znów w Chorzowie. Dwa etapy i premia

Oficjalny plakat 76. Tour de Pologne | Fot. tourdepologne.pl

Wyścig zaliczany do prestiżowego cyklu UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Peleton wystartuje z Rynku Głównego w Krakowie, zaś ostatni etap zaplanowano w Bukowinie Tatrzańskiej. Kolarze pokonają ponad 1060 km.

W czwartek w Warszawie zaprezentowana została trasa imprezy. W porównaniu z rokiem ubiegłym nie doszło do sporych zmian. - Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie - mówił Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne (na oficjalnej stronie imprezy).

Po raz piąty z rzędu gwiazdy kolarstwa (udział w imprezie zapowiedzieli już m.in. Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar z grupy Bora-Hansgrohe) będzie można podziwiać w Chorzowie. Podobnie jak w roku ubiegłym - przez dwa dni!

W niedzielę, 4 sierpnia, kolarze zawitają do naszego miasta w trakcie drugiego etapu, z Tarnowskich Gór do Katowic (153 km). Przyjadą od strony Bytomia, a następnie skierują się do Siemianowic Śląskich.

Natomiast w poniedziałek, 5 sierpnia, trzeci etap (o długości 157 km) rozpocznie się na Stadionie Śląskim, a zakończy w Zabrzu.

W 2018 r. przejazd przez Chorzów miał charakter pokazowy (bez ścigania), tym razem będzie inaczej. Po ośmiu kilometrach w Chorzowie kolarze walczyć będą bowiem o punkty na Premii Specjalnej z okazji 100-lecia Powstań Śląskich.

Jak poinformował Czesław Lang, Premia Specjalna w Chorzowie ma być usytuowana także na Stadionie Śląskim.

- Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy - powiedział dyrektor wyścigu.


Fot. Materiały organizatora wyścigu

Impreza rozgrywana będzie pod hasłem "Wyścig Pokoleń" - to nawiązanie do stulecia polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także olimpijskich sukcesów naszych kolarzy (m.in. Ryszarda Szurkowskiego, Langa oraz Majki).

Trasa 76. Tour de Pologne

1. etap, 3 sierpnia, Kraków - Kraków (136 km)
2. etap, 4 sierpnia: Tarnowskie Góry - Katowice (153 km)
3. etap, 5 sierpnia: Stadion Śląski, Chorzów - Zabrze (157 km)
4. etap, 6 sierpnia: Jaworzno - Śląskie, Kocierz (173 km)
5. etap, 7 sierpnia: Kopalnia Soli Wieliczka - Bielsko-Biała (154 km)
6. etap, 8 sierpnia: Małopolska, Zakopane (155 km)
7. etap, 9 sierpnia: BUKOVINA Resort - Bukowina Tatrzańska (132,5 km)

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.