Trzeźwość o poranku

Chorzowianin 2011-09-05 | Komentarzy: 0
Dzisiaj policjanci z „drogówki” włączyli się do ogólnowojewódzkiej akcji „Trzeźwość”. Tylko w ciągu pierwszych dwóch godzin z dalszej drogi wyeliminowali trzech amatorów „jazdy na podwójnym gazie”.
Trzeźwość o poranku
Działania stróżów prawa trwały do 13.00. Prowadzono je w kilku punktach kontrolnych w naszym mieście. Policjanci za pomocą błyskawicznego urządzenia do „selekcjonowania” osób mogących być pod wpływem alkoholu, przebadali ponad dwustu kierujących. W rezultacie zatrzymali już trzech amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Do chwili obecnej miano „rekordzisty” dzisiejszej akcji przypadło 52–letniemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej. Kierujący toyotą został zatrzymany na ul. Kaliny tuż go godzinie 6.00. W trakcie przeprowadzonego badania „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Kilkanaście minut później na tej samej ulicy zatrzymano kolejnego kierowcę „po kielichu”. 53-letni chorzowianin kierując fiatem seicento miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Trzecim nietrzeźwym uczestnikiem dróg, kierującym rowerem, okazał się 31-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. U niego alkotest wykazał 1,02 promila.

Wszystkim zatrzymanym grożą wysokie grzywny, a do tego cykliście grozi do roku więzienia, natomiast kierowcom pojazdów mechanicznych do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast wczoraj około godziny 17.40 patrol drogówki skierowano na ulicę Niedźwiedziniec, gdzie kierujący citoenem xsarą nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do stłuczki z innym pojazdem, również citroenem. Jak się okazało sprawca tej kolizji był pijany. Przeprowadzający badanie jego stanu trzeźwości policjanci stwierdzili, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pochodzący z Chorzowa 64-letni kierowca citroena na noc trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwieje, stanie pod zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 2 lat więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.