Trzy lata po tragedii

Chorzowianin 2009-01-27
W największym pawilonie Międzynarodowych Targów Katowickich, obiekcie leżącym na terenie Chorzowa, 28 stycznia 2006 trwał drugi dzień Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych „Gołąb 2006”.
Trzy lata po tragedii
Około godz. 17.15 nieposdziewanie runął dach hali. W tragedii zginęło 65 osób, w tym obywatele Polski i obcokrajowcy. W środę o godz. 12.00 przedstawiciele wojewody, samorząu województwa i zastępca prezydenta Marian Salwiczek tradycyjnie złożą kwiaty pod Pomnikiem Ofiar MTK.

***

Ernest Szaflik z Chorzowa jest hodowcą już ponad ćwierć wieku. Bakcyla połknął dzięki wujkowi. Z biegiem lat tak się wprawił, że zaczął zdobywać odznaczenia i wyróżnienia. Za własne środki zbudował gołębnik, którym zajmuje się do dziś. – Codziennie tu przychodzę. Muszę zobaczyć, czy gołębie mają wszystko, czego potrzebują – przyznaje. Żona? Nie narzeka, że męża nie ma godzinami. Dlaczego miałaby to robić, skoro sama jest hodowcą gołębi. Ta pasja ich połączyła.
Trzy lata temu pan Ernest planował obejrzeć gołębie w hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Nie poszedł. Dziś choć stracił kilku przyjaciół, dziękuje Opatrzności że go tam nie było. Woli nie wracać do tego wydarzenia. – Trzeba patrzeć w przyszłość. Robić to, co lubi się najbardziej – dodaje.


Zdjęcia: Paweł Mikołajczyk

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.