Ubezpieczenie telefonu i gadżetów - na co uważać?

Chorzowianin 2019-01-17
Telefony komórkowe, a także inne gadżety jak popularne obecnie smartwatche, stały się elementem naszej codzienności. Przeciętna osoba sięga po swój smartfon nawet 200 razy dziennie. Nie wyobrażamy sobie życia bez naszych gadżetów, które zapewniają rozrywkę, umożliwiają zdobywanie wiedzy, śledzenie wiadomości ze świata czy komunikowanie się z bliskimi. Nasz niemal emocjonalny związek z telefonami sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie swoich sprzętów. Co warto wiedzieć na ten temat? 
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Ubezpieczenie telefonu i gadżetów - na co uważać?

Ubezpieczenia oferowane przez sieci komórkowe

Kupując telefon komórkowy, smartwatch czy inny gadżet zazwyczaj obsługa danej sieci komórkowej zachęca nas do skorzystania z oferowanego ubezpieczenia. Podobna sytuacja występuje również w sklepach z elektroniką. Warto jednak powstrzymać się przed dokonaniem pochopnej decyzji. Zazwyczaj ubezpieczenia te obejmują jedynie sprzęty nabyte w danym miejscu. Co więcej, często zakres, jaki obejmuje ubezpieczenie jest dość wąski, w porównaniu z wysoką składką, jaką musimy płacić co miesiąc.  

Interesującą alternatywą mogą być firmy świadczące ubezpieczenia dedykowane dla posiadaczy telefonów komórkowych i elektronicznych gadżetów. Przykładem może być Gadget Cover ubezpieczający nas sprzęt na wypadek zalania, rozbicia szybki w telefonie, kradzieży, awarii, zgubienia czy nieautoryzowanego użycia. Firma oferuje ubezpieczenia zarówno na telefony komórkowe i powiązane gadżety https://www.gadget-cover.com/, a także na szczególnie narażone na zniszczenie smartwatche https://www.gadget-cover.com/smart-watch-insurance.  

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych 

Wiele osób zainteresowanych zakupem ubezpieczenia kieruje się w pierwszej kolejności do towarzystwa ubezpieczeniowego. Często jednak oferty, jakie tam znajdziemy, są przeciętne. Nie tylko nie zabezpieczą w maksymalnym stopniu naszych sprzętów, a dodatkowo zazwyczaj są dość drogie, zwłaszcza dla osób prywatnych. Powszechne są również limity i ograniczenia, więc kiedy Twój smartwatch zepsuje się poza określonym w umowie obszarem, ubezpieczenie nie zostanie wypłacone.  

Telefony i gadżety, z których codziennie korzystamy, często są wyjątkowo kosztowne, dlatego warto zabezpieczyć je na wypadek zdarzeń losowych. Znalezienie dobrego ubezpieczenia, które spełni nasze oczekiwania, może okazać się wyjątkowo trudne. Nie warto ograniczać się do ofert kierowanych z sieci komórkowych czy towarzystw ubezpieczeniowych. Na rynku istnieją inne firmy, które są w stanie sprostać naszym wymaganiom.  

 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.