Ubezpieczenie tuningowanego auta – o czym warto pamiętać?

Chorzowianin 2019-01-22
Miłośnicy tuningowanych aut nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że modyfikacje wywierają wpływ ubezpieczenie samochodu. Sprawdź, o czym powinien pamiętać każdy właściciel tuningowanego auta.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Ubezpieczenie tuningowanego auta – o czym warto pamiętać?

Każdy, kto decyduje się na tuning auta doskonale wie, że modyfikacje samochodu często okazują się być bardzo kosztowne. Nic w tym dziwnego, w końcu zmiana wyglądu czy poprawa osiągów ma swoją cenę. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że różnego rodzaju modyfikacje auta mogą nieść za sobą skutki, których dotychczas się nie spodziewaliśmy. Dla przykładu, niektóre polisy ubezpieczeniowe nie obejmują dodatkowego wyposażenia pojazdu, co naraża nas na poważne straty w przypadku kolizji. Z kolei jeśli ubezpieczenie obejmie dodatkowe części i modyfikowane elementy, trzeba się liczyć z tym, że wysokość składki ubezpieczeniowej może się zwiększyć.

Ubezpieczenie modyfikowanego auta – jak zrobić to dobrze?

Wybierz odpowiednią polisę ubezpieczeniową

Jeśli masz tuningowane auto i chcesz zapewnić sobie najlepsze ubezpieczenie dla modyfikowanych samochodów, porzuć myśl o polisie dla seryjnych pojazdów i od razu zdecyduj się na dedykowane specjalnie dla właścicieli tuningowanych aut ubezpieczenie. To nic trudnego, a dostęp do nich jest niezwykle prosty. Zwłaszcza, że dziś na rynku dostępne są takie polisy ubezpieczeniowe, które można zakupić telefonicznie lub przez Internet. Dla przykładu, cieszącą się coraz większą popularnością polisa ubezpieczeniowa dla tuningowanych samochodów dostępna jest pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/modified-car-insurance/. Jeśli chcemy ją kupić, możemy wypełnić formularz online lub po prostu skontaktować się z doradcą przez telefon.

Zgłaszaj wszelkie modyfikacje

Nie należy zapominać, że aby otrzymać w przyszłości odszkodowanie, należy przestrzegać warunków ubezpieczenia. Jednym z nich jest konieczność zgłaszania wszelkiego rodzaju modyfikacji, zarówno mechanicznych, jak i optycznych. Jeśli tego nie zrobimy, firma ubezpieczeniowa będzie miała solidne podstawy do tego, aby po szkodzie definitywnie odmówić nam wypłaty pieniędzy z odszkodowania. Właśnie z tego względu należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju modyfikacje w samochodzie powinny być niezwłocznie zgłaszane obsługującej nas firmie ubezpieczeniowej.

Zbieraj dowody poniesionych kosztów

Choć w wielu przypadkach wypłata odszkodowania zarówno w przypadku seryjnych, jak i tuningowanych samochodów przebiega bezproblemowo, mimo wszystko warto się zabezpieczyć i na własną rękę zminimalizować ryzyko wystąpienia przykrych niespodzianek. O czym mowa? Chodzi o wysokość odszkodowania w razie wystąpienia szkody. Aby wysokość odszkodowania była adekwatna do poniesionych szkód, warto zawczasu gromadzić wszelkie paragony, rachunki i faktury. Będą to niezbite dowody wskazujące na faktyczne koszty poniesione w związku z tuningiem auta. Jeśli natomiast nie przedstawimy tego typu dowodów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wysokość otrzymanego odszkodowania tylko w niewielkiej części pokryje wkład finansowy włożony w modyfikacje samochodu. Jeśli nie chcemy być stratni, warto zawczasu pamiętać o tych pozornie nieistotnych kwestiach, które w późniejszym czasie mogą okazać się kluczowe do finalnego rozstrzygnięcia ewentualnego sporu z towarzystwem ubezpieczeniowym.


 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.