Uczyła koleżankę jeździć. Na podwójnym gazie

Chorzowianin 2018-11-19 | Komentarzy: 0
Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali 30-letnią mieszkankę Chorzowa, która będąc pod wpływem alkoholu, spowodowała kolizję. Jak się bowiem okazało, kobiecie towarzyszyła jej 42-letnia znajoma, a jednocześnie właścicielka samochodu, którym spowodowano kolizję. Kobieta również była pijana, a już po kolizji wsiadła do swojego samochodu i go przeparkowała. Teraz 30-latka i jej "instruktorka" jazdy staną przed sądem.
Uczyła koleżankę jeździć. Na podwójnym gazie

Badanie alkomatem wykazało bowiem, że zarówno właścicielka auta jak i jej uczennica są pod wpływem alkoholu. | fot. archiwum

W środę kwadrans przed trzynastą do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwonił mężczyzna i poinformował, że na terenie parkingu przy jednym z marketów kobieta uszkodziła dwa samochody.

– Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej komendy. Jak ustalili policjanci 42-letnia właścicielka pojazd, chcąc nauczyć swoją koleżankę jazdy samochodem, udostępniła jej swoje auto. Ta jednak nie zapanowała nad nim i uderzyła w zaparkowane BMW i polo – relacjonuje asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy KMP w Chorzowie.

Jak się okazało to był dopiero początek problemów obydwu pań. Badanie alkomatem wykazało bowiem, że zarówno właścicielka auta jak i jej uczennica są pod wpływem alkoholu. Każda z nich miała ponad dwa promile w organizmie.

Sprawa kobiet trafiła przed sąd, a zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu jak się okazało postawiony został... obu paniom. 

– Gdy 30-latka uderzyła w samochody, wówczas za kierownicę wsiadła właścicielka auta i przeparkowała go. Ponadto obie panie odpowiedzą jeszcze za szereg wykroczeń jakich się dopuściły. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych – informuje rzecznik chorzowskiej policji.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.