Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych

Chorzowianin 2019-04-17
Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia o godz. 10.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się największe w Polsce Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych.
Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych

fot. Fundacja Wolne Miejsce

Chorzów wraz z 13 innymi miastami metropolii oraz Fundacją Wolne Miejsce współorganizuje te wielkie świąteczne spotkanie. Adresatem tego wydarzenia jest każda osoba, który z różnych losowo przyczyn czuje się samotnie i chce spożyć śniadanie wielkanocne w miłym towarzystwie innych gości, w pięknie przygotowanej sali, przy dźwiękach pieśni śpiewanych przez chór wolontariuszy, wspólnej modlitwie ekumenicznej mając również okazję do zobaczenia spektaklu Wielkanocnego. We wspólnym śniadaniu z gośćmi wezmą udział osobiście gospodarze miast, samorządowi delegaci, dziennikarze, przedsiębiorcy, wolontariusze i znane osoby życia publicznego wspierające na co dzień działania Fundacji Wolne Miejsce.

 

Choć Śniadanie Wielkanocne odbędzie się w jednym metropolitalnym mieście - Katowicach, zaproszeni są na niego wszyscy mieszkańcy województwa, zaś mieszkańcy 14 miast współorganizujących to wydarzenie, mogą liczyć na bezpłatny linie autobusowe zapewnione przez Zarząd Transportu Metropolitalnego Metropolii GZM. Szczegółowe rozkłady jazdy łączące poniższe miasta z Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach eksponowane będę na słupach ogłoszeniowych i w obiektach użyteczności publicznej na terenie każdego z samorządów w tygodniu poprzedzającym wydarzenie.

 

Prace nad organizacją wydarzenia wciąż są w toku. Cały czas można wspomóc je przekazując środki finansowe oraz żywność. Jak informują organizatorzy potrzeba zebrać około 4000 jajek i 350 kg szynki i białej kiełbasy. Ciągle jest jeszcze szansa, aby przyczynić się do tego wspólnego dzieła nie tylko materialnie, lecz również swoimi talentami. Można jeszcze dołączyć do formującego się na tę okazję chóru oraz zapisać się do zespołu teatralnego. Potrzebne są także osoby z branży gastronomicznej – kucharze i kelnerzy.

 

- Bazując na doświadczeniach wyniesionych z organizacji wydarzeń w naszym regionie, doszliśmy wspólnie z wolontariuszami oraz prezydentami miast, w których organizowaliśmy satelitarne wobec Katowic wydarzenia, że najlepszym rozwiązaniem integrującym osoby samotne, wolontariuszy i samorządowców, będzie przekształcenie naszej rozproszonej inicjatywy w jedno, wspólne przedsięwzięcie metropolitalne zlokalizowane w jednym mieście. Stąd powstała propozycja, na którą gospodarze aż 14 miast odpowiedzieli z wielkim entuzjazmem angażując się osobiście, poprzez urzędników i nowe grupy wolontariuszy działających w ich miastach. - opowiada założyciel i prezes fundacji Mikołaj Rykowski.

 

Wstęp dla wszystkich uczestników jest bezpłatny. Otwarcie bram od godz. 9.00. Szczegółowych informacji dotyczących uczestnictwa oraz pomocy w organizacji można zasięgnąć na profilu fundacji 

(ms)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.