Wielki sukces akrobatek

Chorzowianin 2009-10-21
Po raz pierwszy w historii reprezentantki chorzowskiej Sokolni zakwalifikowały się do kadry narodowej na mistrzostwa Europy w akrobatyce sportowej. Wszyscy trzymali kciuki za dobry występ chorzowianek na zawodach w Portugalii. Jak im poszło? Trójka w składzie: Aneta Ogińska, Sandra Pypłacz, Magda Rajtor zajęła świetne czwarte miejsce w stawce 23 zespołów!
Wielki sukces akrobatek
Mistrzostwa odbywały się w portugalskiej miejscowości Vila do Conde. Zawodniczki z Chorzowa wystartowały w kategorii junior (11-16 lat). Planem minimum było zakwalifikowanie się do ścisłego finału ME. Udało się - dziewczęta zajęły w eliminacjach piąte miejsce, z szansami nawet na medal. W finale poprawiły się o jedną lokatę, a do brązowego „krążka” zabrakło zaledwie 0,15 punktu... Lepsze od Polek okazały się tylko: Rosjanki, Brytyjki i Belgijki.

Warto pokrótce przedstawić chorzowianki. Najmłodsza, 12-letnia Magda to uczennica VI klasy szkoły podstawowej. Aneta i Sandra mają po 16 lat. Pierwsza uczęszcza do liceum, druga uczy się w technikum hotelarskim. Teraz przed trójką z Chorzowa kolejne marzenie do spełnienia - mistrzostwa świata w akrobatyce sportowej, które odbędą się w Polsce, w 2010 roku.

To nie koniec znakomitych wieści z Sokolni! Reprezentanci chorzowskiego klubu wybrali się ostatnio do Świdnicy na Ogólnopolskie Zawody „Młode Talenty”. Impreza ma nieoficjalnie rangę mistrzostw Polski dzieci do lat 14.

Sokolnia wystawiła trzy zespoły - dwójkę i trójkę dziewcząt oraz dwójkę chłopców. Najlepiej spisał się ten pierwszy. Dwójka Vanessa Zalewska - Karolina Nowak nie miała sobie równych! W trójce do wspomnianych dziewcząt dołączyła Marta Śrutwa (córka byłego piłkarza Ruchu, Mariusza), a chorzowianki zajęły piąte miejsce. Dwójka chłopców uplasowała się na czwartej pozycji.

Wszystkie wspomniane talenty to wychowankowie i podopieczni trenerskiego duetu: Aleksandra Wodyk - Magdalena Śliwa. Pod koniec listopada liczymy na kolejne dobre występy akrobatek i akrobatów Sokolni. Wezmą oni udział w Grand Prix Polski im. S. Geronia w Rzeszowie.
(m)

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.