Własna działalność czy etat? - analizujemy rynek pracy w Katowicach

Chorzowianin 2019-06-06
Rynek pracy w Katowicach jest niemalże modelowym przykładem tego, jak miasto powinno dbać o przedsiębiorców i pracowników. W kwietniu 2019 roku stopa bezrobocia w mieście wyniosła zaledwie 1,7%, podczas gdy w całym kraju jej poziom to 5,9%. Obecnie pracowników poszukuje ok. 60 pracodawców, a wiele osób stara się o dofinansowanie na otwarcie własnej działalności.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Własna działalność czy etat? - analizujemy rynek pracy w Katowicach

Własna działalność w Katowicach

Małe i średnie firmy w Katowicach funkcjonują bardzo dobrze. Pracodawcy mają możliwość korzystania ze specjalnych ulg przy zatrudnianiu osób bezrobotnych i mogą liczyć na atrakcyjnie oprocentowane wsparcie finansowe. Względy te sprawiają, że wiele osób decyduje się na własną działalność zarówno w mieście, jak i w regionie. Na pewno atutem takiego rozwiązania jest niezależność nie tylko pod kątem czasu pracy, ale i realizowanych zadań. Jednak warto pamiętać, że zyski są ściśle uzależnione od własnego zaangażowania i niekiedy trzeba poświęcić mnóstwo czasu na to, aby firma zaczęła być rentowna.

Praca na etacie w Katowicach

Praca na etacie daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i stabilności zawodowej. Nie trzeba inwestować, martwić się o dochodowość firmy czy samodzielnie rozliczać z ZUS-em, ponieważ zajmuje się tym pracodawca. Obecnie w Katowicach, podobnie jak w innych miastach, dużym zainteresowaniem cieszą się posady w różnego rodzaju korporacjach – informacje na ten temat znaleźć można w artykule Coraz popularniejsza praca w korporacji – Kraków zaprasza do biurowców! Oprócz tego stale poszukiwani są pracownicy w branży handlowej i usługowej. Znalezienie zatrudnienia wymaga trochę wysiłku, dlatego warto zapewnić sobie fachowe wsparcie, korzystając ze specjalistycznych portali, np. Aplikuj.pl.

Umowa o pracę i własna firma?

Istnieje także rozwiązanie dla niezdecydowanych, a mianowicie jednoczesne prowadzenie działalności gospodarczej oraz praca na etacie. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie się przed niepowodzeniem i zapewnienie sobie dodatkowego zarobku. Należy jednak pamiętać o tym, by własna działalność nie stanowiła konkurencji dla pracodawcy, gdyż wówczas ma on prawo do rozwiązania umowy z winy pracownika.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.