Woda w Batorym już czysta!

Chorzowianin 2008-11-05
W wyniku awarii fragmentu magistrali w Rudzie Śląskiej, od wtorku mieszkańcy ulic Armii Krajowej, Działkowej, Wysockiego, Inwalidzkiej, Kasztanowej, Brzozowej, Granicznej, Kochłowickiej, Kaliny nie mieli czystej wody. Badania sanepidu potwierdziły, że woda nie jest skażona bakteriologicznie i nadaje się do spożycia.
Woda w Batorym już czysta!
Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie Urszula Mendera – Bożek w środę zapewniała, że woda badana jest na bieżąco. – Nie ma zagrożenia bakteriologicznego. Wstępne wyniki badań mikrobiologicznych próbek wody pobranych do badań w dniu 04.11.2008 nie wykazały obecności bakterii: z grupy coli, Escherichia coli i Clostridium perfringens.

Na podstawie przeprowadzonych dzień później badań laboratoryjnych stwierdzono niewielkie przekroczenia w zakresie parametrów organoleptycznych i fizykochemicznych (barwa, mętność, żelazo, mangan). Nie stwarzają one zagrożenia dla zdrowia i życia. Woda jest przydatna do spożycia, nadaje się do celów sanitarno-higienicznych.

wojz

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.