Wodociągi docenione w budownictwie. Zobacz video

Chorzowianin 2011-12-01 | Komentarzy: 9
Śląska Izba Budownictwa nagrodziła przedsiębiorców, samorządy terytorialne, postaci zasłużone dla budownictwa. Uroczysta XIV Gala Budownictwa odbyła się w Teatrze Rozrywki.
Wodociągi docenione w budownictwie. Zobacz video

Nagrodzeni podczas Gali Budownictwa | fot. Tomasz Żak, BP UMWS

W trakcie gali wręczono wyróżnienia konkursu „Śląskie Budowanie" - Śląskie Wielkie Nagrody Budownictwa dla przedsiębiorstw, samorządów terytorialnych regionu, organizacji spółdzielczych i społecznych. Wyróżnienie to trafiło m.in. do Chorzowsko–Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - To dla nas ogromne wyróżnienie – mówi Krzysztof Broż, prezes ChŚPWiK. - Dla mnie jest to także powód do osobistej satysfakcji. Kierując zarządem i pracą tej firmy potrafiliśmy się zmobilizować i zrobić porządny kawał roboty – dodaje. 

Śląska Izba Budownictwa przyznała także nagrody w kategorii „Autorytet - Budownictwa i Gospodarki Śląskiej" dla osób indywidualnych za szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości i regionu. Wśród tego gremium znalazł się Bartłomiej Jarocha, dyrektor ds. rozwoju ChŚPWiK. - Jestem zaszczycony tym, że mogłem znaleźć się w tak szacownym gronie. Chciałem w tym miejscu podziękować moim współpracownikom, bo to właśnie dzięki nim mogłem tę nagrodę odebrać. Mam nadzieję, że będę mógł dalej działać w gospodarce wodno-ściekowej na korzyść Chorzowa i Świętochłowic – mówi Bartłomiej Jarocha.

- Nagrody te są w jednym przypadku uhonorowaniem dorobku działalności budowlanej, inwestycyjnej w drugim uhonorowaniem charyzmy i determinacji. Bo to dzięki tym cechom mogliśmy w trudnych czasach zrealizować ogromne inwestycje – przyznaje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. - Podczas gali doceniono wielu osób, które przyczyniły się do tego, aby nasze miasta były piękniejsze - dodaje. 

Z inicjatywy Śląskiej Izby Budownictwa oraz uczestników „Forum Budownictwa Śląskiego" reprezentujących wszystkie samorządy zawodowe i gospodarcze budownictwa regionu, po raz pierwszy w tym roku wręczono także wyróżnienia „Przyjaciel Śląskiego Budownictwa". Otrzymali je Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego, Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski oraz Małgorzata Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego i prof. Jan Malicki, dyrektor „Biblioteki Śląskiej” .

Uhonorowano również najwybitniejsze postaci budownictwa regionu. Otrzymały one tytuł wraz z medalem „Osobowość Budownictwa Śląskiego". W tym roku laureatami zostali m.in. prof. Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach Maciej Gryczmański oraz wybitny polski architekt Stanisław Niemczyk.

Gala odbyła się 19 listopada, uświetnił ją występ zespołu Teatru Rozrywki z Chorzowa. 

Zobacz materiał video:
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~jo

IP: 83.242.*.*

2011-11-22 14:39:10

Nagroda dla wodociągów za to, że w Chorzowie i Świętochłowicach jest najdroższa woda w Polsce.

~

IP: 109.95.*.*

2011-11-22 17:28:35

Gratulacje!

~Klimek

IP: 83.15.*.*

2011-11-23 08:17:02

Wodociągowcy szacunek i podziw,to jeden z nielicznych zakładów w Chorzowie ,którego widać dobrą robote na rzecz nas mieszkańców tak trzymać

~chorzów II

IP: 83.15.*.*

2011-11-23 18:10:13

do wszystkich i wszystkiego się można o coś przyczepić,ale w związku z kolejną już nagrodą należą się gratulacje. A skoro to już kolejna nagroda, to chyba jednak działania wodociągów są doceniane.Przynajmniej poza Chorzowem...Ważne żeby teraz nie osiedli na laurach, tylko dalej działali.

~Robert

IP: 83.30.*.*

2011-11-23 19:14:52

Jarocha to przyjaciel Marcina Michalika ma szansę pozostać w gospodarce wodno-ściekowej!

~Do Roberta

IP: 109.95.*.*

2011-11-23 21:51:25

Było tylko kwestią czasu, aż znów zacznie się wylewanie własnych goryczy. Przecież najważniejsze jest to, kto jest czyim przyjacielem (nie wnikam ile w tym prawdy, a ile plotkarstwa), a nie to że w naszym mieście w końcu coś się dzieje i zmienia na lepsze.

~Robert

IP: 83.30.*.*

2011-11-24 07:48:57

Piszący po nickiem "Do Roberta"tak masz rację w PO kolesiostwo jest najważniejsze dla PO....osobiście nie widzę pozytwnych przemian w mieście wywołanych przez kolesiów .Nie zapominaj,że sprawa oczyszczalni to sukces poprzedniej ekipy!

~Tomek

IP: 83.15.*.*

2011-11-24 11:49:04

Doceniono działania wodociągów, a nie "ekipy".Pisze, że wręczano też nagrody samorządom terytorialnym, a jakoś samorząd Chorzowa (czy obecny czy miniony) nic nie dostał.Należy docenić pracę ludzi, którzy się tym zajmowali, a nie "kolesiów".

~przyjaciel

IP: 79.189.*.*

2011-12-06 12:03:45

Ja też jestem przyjacielem M.Michalika,i co z tego!

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.