Wrócił na Cichą i przejął koszulkę z nr 10

Chorzowianin 2019-03-27 | Komentarzy: 0
"Nareszcie w domu!" - napisał na Twitterze Tomasz Foszmańczyk, który po prawie 13 latach przerwy wrócił do chorzowskiego Ruchu. Pomocnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 r. z opcją przedłużenia.
Wrócił na Cichą i przejął koszulkę z nr 10

Tomasz Foszmańczyk i prezes Ruchu Jan Chrapek | Fot. Ruch Chorzów

W przerwie zimowej kadra chorzowskiego Ruchu została odmłodzona. Przemeblowany zespół na razie nie radzi sobie zbyt dobrze - w czterech meczach w 2019 r. zdobył zaledwie dwa punkty.

Nic więc dziwnego, że "Niebiescy" szukają nowych rozwiązań. Gdy pojawiła się opcja pozyskania doświadczonego zawodnika, w dodatku z przeszłością na Cichej, postanowili z niej skorzystać. W środę klub poinformował o zakontraktowaniu Tomasza Foszmańczyka.

Dla "Fosy" jest to powrót do Chorzowa po prawie 13 latach. Występował w Ruchu w latach 2003-06, łącznie w 41 meczach. Później grał w: Polonii Bytom, GKS-ie Jastrzębie, Rakowie Częstochowa, Ruchu Radzionków, Warcie Poznań, Koronie Kielce, Termalice Nieciecza, GKS Katowice, a ostatnio w I-ligowej Chojniczance.

33-latek związał się z Ruchem umową do 30 czerwca 2020 r., z opcją przedłużenia. "Nareszcie w domu!" - napisał na Twitterze.

- Ruchowi się nie odmawia. Myślę, że każdy piłkarz ma w swoim życiorysie ten szczególny klub, któremu nie odmówi. Cieszę się, że mogłem tu wrócić i być częścią zespołu. Postaram się jak najbardziej pomóc na boisku - powiedział pochodzący z Bytomia piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę Ruchu.

Foszmańczyk grać będzie z numerem 10, który niedawno "zwolnił" Mateusz Bogusz (przeszedł do Leeds United)

Przypomnijmy, że kolejne spotkanie drużyna Marka Wleciałowskiego rozegra w piątek (29 marca, godz. 19.00) w Pruszkowie ze Zniczem.

(m)/ruchchorzow.com.pl

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.