Wszystko jasne? Irex Gaz gromi i ma tytuł na wyciągnięcie ręki

Chorzowianin 2019-03-03 | Komentarzy: 0
Wyrównany, pełen emocji mecz, trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Tego spodziewali się wszyscy. Tymczasem rzeczywistość okazała się zgoła inna. Irex Gaz rozgromił Budoserwis 7:0 i jest na najlepszej drodze do zdobycia siódmego tytułu mistrzowskiego w ChLF.
Wszystko jasne? Irex Gaz gromi i ma tytuł na wyciągnięcie ręki

Jeden punkt dzielił Irex Gaz (43 pkt.) od Budoserwisu (42) przed niedzielnym meczem na szczycie w I lidze ChLF. Wiadomo więc było, że hit może zaważyć o losach mistrzowskiego tytułu.

Od pierwszego gwizdka do ataków ruszył wicelider. Michał Ogórek z Budoserwisu dwukrotnie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale za pierwszym razem jego strzał w świetnym stylu obronił Łukasz Leoniak, a za drugim ofiarny wślizg Mirosława Miozgi uratował Irex Gaz.

Mistrz i lider przeczekał napór rywala, a następnie odpowiedział. W najlepszy możliwy sposób. Piotr Lokwenc silnym uderzeniem w długi róg nie dał szans Michałowi Gruszeckiemu. Za moment było już 2:0 dla Irex Gazu - Bartłomiej Tarnówka minął Gruszeckiego i wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik trafił raz jeszcze w 17. minucie, ponownie wykorzystując sytuację sam na sam.

Przed przerwą Budoserwis był bliski strzelenia gola, ale po uderzeniu Michała Ogórka piłka trafiła w słupek. Natomiast Leoniak zastopował Mateusza Lubkowicza.

W drugiej odsłonie wicelider starał się zmniejszyć dystans, ale nadziewał się na kolejne ciosy. Trafiali Sebastian Klaus, Mirosław Miozga (z przedłużonego rzutu karnego), Dariusz Rymaszewski, a w ostatniej minucie hat-tricka skompletował Tarnówka.

Budoserwis z pewnością zasłużył przynajmniej na bramkę honorową, ale zaporą nie do pokonania był Leoniak, który - w opinii wielu obserwatorów tego spotkania - był postacią numer 1.

Irex Gaz powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem do czterech punktów (a do tego wygrał z nim oba mecze). Siódmy tytuł mistrza Chorzowa ma na wyciągnięcie ręki. Do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek.

Skrót meczu Budoserwis - Irex Gaz pokażemy na początku przyszłego tygodnia w kolejnym odcinku Magazynu ChLF FLASH. Z kolei podsumowanie weekendu w ChLF znajdziecie na naszym portalu w poniedziałek.

17. kolejka I ligi ChLF
Budoserwis - Irex Gaz 0:7 (0:3)
Bramki:
0:1 - Lokwenc (9), 0:2 - Tarnówka (10), 0:3 - Tarnówka (17), 0:4 - Klaus (27), 0:5 - Miozga (32. przedłużony rzut karny), 0:6 - Rymaszewski (35), 0:7 - Tarnówka (40).
Budoserwis: Gruszecki - Ogórek, Krzyżowski, Majnusz, Lubkowicz, Świerczyński, Bystrzowski, Stec.
Irex Gaz: Leoniak - Szostok, Wysocki, Langner, Rymaszewski, Lokwenc, Tarnówka, Miozga, Klaus.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.