Wybory samorządowe 2014. Start kampanii Wspólnie dla Chorzowa

Chorzowianin 2014-10-03 | Komentarzy: 0
W poniedziałek KW "Wspólnie dla Chorzowa" oficjalnie zaprezentuje kandydatów na radnych. Na listach są nazwiska znane, nowe i niespodzianki.
Wybory samorządowe 2014. Start kampanii Wspólnie dla Chorzowa

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada | fot. arc chorzowianin.pl

Na listach Komitetu Wyborczego „Wspólnie dla Chorzowa” z obecnych radnych nie znajdziemy tylko Joachima Otte, który startuje do sejmiku wojewódzkiego (RAŚ z poparciem Związku Górnośląskiego i Wspólnego Chorzowa).

Liderem w okręgu 1 jest Mariola Roleder, lekarz. W okręgu 2 na czele listy znajduje się Marek Dudek, dyrektor ekonomiczny Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 1 w okręgu nr 3 jest Marek Kopel, wiceprzewodniczący Rady Miasta, który powalczy także o fotel prezydenta Chorzowa. Listę w okręgu nr 4 otwiera Marian Salwiczek, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

O mandat radnego powalczyć chcą również m.in. byli piłkarze Ruchu Chorzów Mirosław Mosór (okręg 2) i Dariusz Gęsior (okręg 4).

Niespodzianką może być transfer polityczny. Z list „Wspólnego Chorzowa” wystartuje Renata Słomczyńska, lekarz, do tej pory związana z chorzowską PO.

Konwencja wyborcza KW „Wspólnie dla Chorzowa” odbędzie się w poniedziałek 6 października w restauracji „Sztygarka”. Połączona będzie z prezentacją kandydatów na radnych. Podczas konwencji przedstawione będą również główne założenia programowe komitetu.

Natomiast w najbliższą sobotę, 4 października, o godz. 11.00 na rogu ul. Wolności i Jagiellońskiej będzie można spotkać się z kandydatami na radnych z ramienia Ruchu Autonomii Śląska.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.