Z Irlandią Płn. w Chorzowie!

Chorzowianin 2009-06-09
Chorzów i Stadion Śląski nie będą gościć najlepszych piłkarzy Europy za trzy lata. Wydawało się, że wielki futbol może zniknąć z tego obiektu. Nie zniknie! Już 5 września na Stadionie Śląskim reprezentacja Polski rozegra mecz z Irlandią Północną - w ramach eliminacji mistrzostw świata 2010.
Z Irlandią Płn. w Chorzowie!
Gospodarzem spotkania miał być Szczecin, jednak władze tego miasta poinformowały, że nie zdążą wybudować na stadionie budynku dla dziennikarzy i VIP-ów. PZPN rozpoczął gorączkowe poszukiwania innego obiektu, ale... kolejne kandydatury też były odrzucane. Na wielu stadionach trwają bowiem prace remontowe.
Wedle pierwotnych ustaleń także na Śląskim - od lipca - miała rozpocząć się modernizacja. Jednak po niekorzystnej dla nas decyzji UEFA prace prawdopodobnie zostaną opóźnione. Dzięki temu piłkarze będą mogli zagrać z Irlandią Płn. I nie tylko - coraz głośniej także o tym, że w Chorzowie podejmiemy Słowację 14 października. Dopiero po tym meczu stadion ma zamienić się w plac budowy.

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.