Z nowego mieszkania są zadowoleni

Chorzowianin 2011-10-21 | Komentarzy: 6
14 miejsc parkingowych, 20 lokali mieszkalnych na wynajem, łączna powierzchnia użytkowa budynku ponad 1450 mkw. Najnowszą, siódmą inwestycją Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego mogą cieszyć się już nowi lokatorzy przy ul. Karola Miarki. Do tej pory w ramach RTBS powstało w Chorzowie 210 mieszkań.
Z nowego mieszkania są zadowoleni

Budynek przy ul. Karola Miarki 15-17 | foto. Daniel Mitros, UM Chorzów

Budynek przy ul. Karola Miarki 15-17 jest 10 inwestycją RTBS w tym 7 na terenie naszego miasta. Lokale mieszkalne uroczyście oddano do użytku 28 września. Natomiast sama inwestycja, realizowana w ramach programów rządowych popierania budownictwa mieszkaniowego, trwała od sierpnia 2010 r. do sierpnia 2011 r. - Wspieramy każde rozwiązanie, które przyczynia się do powstawania ładnych budynków mieszkaniowych w naszym mieście. Ten niewątpliwie do takich się zalicza – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych. 

Oferta przygotowana przez RTBS skierowana jest przede wszystkim dla rodzin średniozamożnych. - Osoba wynajmująca mieszkanie nie może zarabiać dużo, bo wtedy stać ją na kupno mieszkania na rynku wtórnym. Osoby chcące skorzystać z naszej oferty nie mogą także posiadać tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w Chorzowie – tłumaczy Leszek Wenda, prezes Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Mieszkania przy ul. Karola Miarki są już w większości wynajęte. Pozostały nam jeszcze trzy duże, liczące około 70 mkw, mieszkania. Na liście oczekujących mamy niemal 150 chętnych, być może któraś z tych osób zdecyduje się na wynajem – dodaje prezes.

Z oferty RTBS postanowili skorzystać Katarzyna i Szymon Mikołajec. - Mieszkanie widzimy po raz pierwszy. Jest bardzo ładne – cieszą się nowi lokatorzy. - Opcja mieszkania z RTBS okazała się dla nas najlepsza. Inne oferty wiążą się bowiem z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. W Chorzowie jest stosunkowo niewiele takich budynków. My jesteśmy zadowoleni – dodają.

Projektantem budynku jest Biuro Usług Architektonicznych PROFIL Spółka z o.o. z siedzibą w Chorzowie. Generalnym wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud SA z siedzibą w Katowicach.

Inwestycja kosztowała 4,6 mln zł. 2,5 mln zł stanowi kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego przyznany na preferencyjnych warunkach w ramach wspierania budownictwa mieszkaniowego.

Chorzowianie chcący wynająć mieszkanie w RTBS muszą partycypować kosztach budowy (30 proc. wartości odtworzeniowej) oraz wpłacić kaucję w wysokości rocznego czynszu (10, 70 zł za mkw). 
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~tim

IP: 83.30.*.*

2012-05-28 19:47:18

Takie ladne bloki nalezy budowac z dala od patologii,w ktorej one sie teraz znajduja ech

~dariusz Olejniczak

IP: 80.238.*.*

2012-05-28 23:00:14

do:tim, ładne bloki jako PLOMBY i dobrze się tam mieszka, bo one w mieście rekonstruują ulice, ulice odzyskują nowy wygląd i RESOCJALIZUJĄ otoczenie. Taka: Truchanka, Mielęckiego, Miarki, 11 Listopada... wszędzie TBS skutkuje odnowieniem sąsiednich starych budynków. Rozumowanie, że można w mieście "uciec" od patologii jest złudne, bo patologia dotyczy też tych dobrze sytuowanych i jest to tylko kwestia czasu. Robienie oaz biedy i nędzy to nic innego jak tworzenie zapuszczonej CWAJKI. Rudery trzeba rozwalać, a za tym musi iść tanie w eksploatacji i budowie budownictwo socjalne. TBS to właśnie miały być mieszkania socjalne, a okazało się są dostępne tylko dla tych z kasą. Pozdrawiam.

~andrzej

IP: 37.209.*.*

2012-08-07 08:20:18

Rowniez uwazam,ze te bloki powinni byc z dala od tego smrodu jaki tam mieszka! Brudne smierdzace rodziny pijakow,ktorzy nic nie robia tylko niszcza te okolice w centrum! Z takiego gowna nie mamy zadnego pozytku wiec powinno sie ich wysiedlic,zniszczyc te familoki i wybudowac porzadne,czyste mieszkania!

~mieszkaniec

IP: 89.74.*.*

2012-08-26 14:45:57

do~dariusz olejniczak oraz ~andrzej czy panowie maja co do ul:Truchana mieszkam tam prawie 40 lat i nic sie niedzieje moze panowie tamtendy nawet nieprzechodza

~dariusz Olejniczak

IP: 80.238.*.*

2012-08-26 21:05:47

do "mieszkaniec" (IP 8974)co dzień jestem na ul. Truchana i jak nic się nie dzieje to jesteś, sorry, ślepy..od Strzelców: zlikwidowano budy z PCV i jest czysty parking, plac-śmietnik właściciel ogrodził, postawiono nowe plomby, właściciele knajpek odnawiają elewacje i dbają o podwórza, drukarnia-skepik-zadbana, wyburzenia slamsów w bramie, EKSKLUZYWNY fryzjer od Żeromskiego, rozbudowa szpitala dla dzieci i TO JEST NIC... dużo trzeba jeszcze zrobić... ale domy PGM i 2 budynki prywatne do pilnego remontu to jest OCZYWISTE. POLOMBY to super sprawa bo odnawiają całe ciągi starych ulic i dobrze w nich się mieszka.Pozdrawiam

~knk

IP: 91.188.*.*

2013-05-12 23:28:48

że mieszkania ładne, to pewne, bo nowe. Ale nikt nie mówi, że drogie, że na początku wszystko ładnie pięknie, a potem sie okazuje że to w nazwie "społecznego" jakoś nie pasuje;) ja ogólnie żałuję, że zdecydowałam się na ten sposób mieszkania, wyjśc z tego wcale nie jest tak łatwo, mieszkać w tym tez. niestety

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.